Naga Markets

Instytucjonalni skupują Bitcoina i Ethereum mimo krypto zimy, twierdzi CoinbaseSponsorowane przez Coinbase badanie inwestorów instytucjonalnych opublikowane 22 listopada pokazuje, że ich alokacje kapitału w cyfrowe aktywa wzrosły w ciągu ostatniego roku, mimo że branża przechodzi przez przedłużającą się krypto zimę. Badanie zostało przeprowadzone między 21 września a 27 października b.r.

Inwestorzy instytucjonalni nadal wierzą w potencjał wzrostowy kryptowalut. W tym Bitcoina i Ethereum

Wyniki badania Coinbase pokazują, że 62% inwestorów instytucjonalnych, którzy inwestowali wcześniej w kryptowaluty, zwiększyło swoje alokacje w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Dla porównania, tylko 12% z nich zmniejszyło swoją ekspozycję na cyfrowe aktywa. Wyniki te sugerują, że większość inwestorów instytucjonalnych może być byczo nastawiona do kryptowalut w dłuższej perspektywie.

Ponad połowa ankietowanych inwestorów stwierdziła, że obecnie się trzyma (lub planuje to zrobić) strategii „kup i trzymaj” w odniesieniu do kryptowalut. Co więcej, 58% respondentów zaznaczyło, że spodziewają się zwiększyć alokację portfela do cyfrowych aktywów w ciągu najbliższych trzech lat, przy czym prawie połowa „zdecydowanie się zgadza”, że wyceny kryptowalut wzrosną w dłuższej perspektywie.

Instytucjonalni skupują Bitcoina i Ethereum mimo krypto zimy, twierdzi Coinbase
W przeciągu następnych trzech lat 58% ankietowanych chce zwiększyć swoją ekspozycję kryptowalutową. Źródło: Coinbase

Jak już wcześniej szeroko informowano, niepewność regulacyjna była po raz kolejny głównym czynnikiem, którego większość inwestorów obawiała się przy rozważaniu, czy inwestować w kryptowaluty. Dotyczyło to szczególnie osób planujących inwestycje w ciągu najbliższych 12 miesięcy, gdzie aż 64% zauważyło obawy.

Instytucjonalni skupują Bitcoina i Ethereum mimo krypto zimy, twierdzi Coinbase
71% ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że kryptowaluty będą rosły w długim terminie. Źródło: Coinbase.com

Badana grupa składała się ze 140 inwestorów instytucjonalnych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, którzy łącznie posiadają aktywa pod zarządzaniem o łącznej wartości około 2,6 biliona dolarów. Badanie zostało przeprowadzone przez wydawcę business-to-business Institutional Investor’s Custom Research Lab.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

W październiku, badanie inwestorów instytucjonalnych przez spółkę zależną Fidelity Investments, Fidelity Digital Assets, miało podobne wyniki.

XTB

Są agnostyczni wobec obecnych szalonych zmienności i cen, ponieważ patrzą na to z bardzo długoterminowej perspektywy. Ich prognozy sięgają kolejnych pięciu lat, dekad i więcej – powiedział w wywiadzie dla Cointelegraph Chris Kuiper, główny koordynator badań Fidelity.

Warto jednak zauważyć, że oba te badania zostały przeprowadzone przed upadkiem giełdy kryptowalutwej FTX, co według CoinShares doprowadziło do rekordowego skoku produktów wykorzystujących mechanizm krótkiej sprzedaży. Ponadto, całkowite aktywa pod zarządzaniem kryptowalutowych inwestorów instytucjonalnych oscylują obecnie w okolicach poziomu 22 miliardów dolarów, najniższym od dwóch lat.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułPrognozy zysków na 2023 r. i zmiany dotyczące ryzyka Tesli – Saxo Bank
Następny artykułPlatyna znów może drożeć! Popyt ma wzrosnąć o 19%, a podaż o zaledwie 2%
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here