Naga MarketsDyrektor generalna ARK Invest, Cathie Wood, twierdzi, że duże podmioty instytucjonalne o ogromnym kapitale w pośpiechu przechodzą na rynek bitcoina (BTC). W najnowszym wywiadzie dla Barron’s, Wood oświadczyła, że instytucje mają oko na najpopularniejszą kryptowalutę częściowo ze względu na jej brak korelacji z innymi aktywami. Kurs BTC/USD spada w poniedziałek drugą sesję z rzędu poniżej 58 000 USD.

Instytucje szturmują bitcoina, potwierdzają analizy on-chain

Widać, kto się wprowadza na ten rynek i wyglądają na silnych, instytucjonalnych właścicieli. Dlaczego się angażują w rynek bitcoina? Ze względu korelację między kryptowalutami, zwłaszcza bitcoinem, a innymi aktywami – akcjami, obligacjami, walutami, towarami – która jest bardzo niska – podkreśliła Wood.Choć pozostaje bycza względem BTC, Wood powiedziała, że zaangażowanie takich firm jak Tesla Elona Muska, które dodały główny zasób cyfrowy do swojego bilansu, zaskoczyło ją.

Czego się nie spodziewaliśmy, kiedy przeprowadzaliśmy własne badania nad bitcoinem to tego, że instytucje, głównie korporacje, zaczną dywersyfikować swoje środki pieniężne w bilansie za jego pomocą – dodała.

Wood utrzymała swoją poprzednią prognozę ceny bitcoina na poziomie 500 000 USD, mówiąc, że wzrost inwestycji instytucjonalnych może to urzeczywistnić.

Powodem, dla którego użyliśmy poziomu 500 000 USD jako ceny docelowej dla bitcoina, jest to, że jeśli inwestorzy instytucjonalni przejdą na BTC i przeznaczą na niego 5% swoich portfeli, według naszych szacunków kurs wzrośnie do 500 000 USD. Możemy stwierdzić, że tak się dzieje, patrząc na analizy on-chain – podsumowała.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin (BTC) ponownie poniżej 58 000 USD

Notowania BTC/USD kontynuują korektę spadkową po tym jak w weekend testowały okrągły poziom oporu 60 000 USD. Presja sprzedających wydaje się utrzymywać, a przebicie lokalnego dołka 55 730 USD otworzyłoby drogę w kierunku poziomu 53 000 USD i 50 000 USD. Z drugiej strony dopiero trwały powrót powyżej okrągłego poziomu 60 000 USD będzie oznaczał koniec korekty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kęty gpw | cena akcji kernel | sp 500 | ranking giełd kryptowalut | kurs dolara australijskiego | tauron cena akcji | giełda alior |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here