Naga MarketsInstytucje przechodzą z kontraktów bitcoin futures na ethereum, zauważa JP MorganJP Morgan ujawnił, że inwestorzy instytucjonalni zaczynają wycofywać się z kontraktów terminowych na bitcoina (BTC). Skłaniają się teraz ku derywatom bazującym na ethereum (ETH). na rzecz instrumentów pochodnych Ether.

Ethereum lepszym składnikiem aktywów od bitcoina?

W nocie dla inwestorów z 22 września analitycy JP Morganl napisali, że kontrakty futures na bitcoiny na Chicago Mercantile Exchange (CME) były notowane z dyskontem w porównaniu z cenami spot BTC we wrześniu.W rezultacie produkty oparte na ethereum zyskały na popularności, ponieważ inwestorzy przeszli na drugi co do wielkości składnik aktywów kryptowalutowych na świecie. Analitycy skomentowali, że nastąpiła „silna rozbieżność popytu”.

— Jest to porażka dla bitcoina i odzwierciedlenie słabego popytu ze strony inwestorów instytucjonalnych, którzy mają tendencję do korzystania z regulowanych kontraktów futures na CME, aby uzyskać ekspozycję na BTC – wskazali analitycy.

Gdy popyt jest wysoki, kontrakty futures na BTC zwykle handlowane są z premią w stosunku do rynków spot ze względu na wysokie koszty przechowywania BTC i kuszące zyski z pasywnego inwestowania w kryptowaluty, dodali analitycy.

Według danych CME średnia 21-dniowa premia za kontrakty terminowe na ETH wzrosła do 1 proc. w stosunku do cen etherereum na rynkach spot.

— Wskazuje to na znacznie zdrowszy popyt inwestorów instytucjonalnych na Ethereum w porównaniu z bitcoinem – skomentowali analitycy JPM.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Sprawdź kurs bitcoina (BTC/USD) na wykresie w czasie rzeczywistym:

invest


Źródło: Tradingview.com

W piątkowe popołudnie na rynku spot tanieją zarówno notowania bitcoina jak i ethereum. BTC/USD traci ponad 6,6 proc, a ETH/USD ponad 9 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy walut forex | theppro co to | wirtualna polska kurs akcji | akcje pgnige | prognozy kryptowalut | kurs lewa do złotówki | pkobp notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here