Naga MarketsInstytucje porzucają bitcoina (BTC) na rzecz instrumentów opartych o ether (ETH)Cotygodniowy raport spółki kryptowalutowej CoinShares dotyczący przepływów aktywów cyfrowych wśród funduszy inwestycyjnych ujawnił, że w zeszłym tygodniu odnotowano największy odpływ bitcoinów (BTC) w historii tworzenia raportu. Likwidacja pozycji miała miejsce w reakcji na dynamiczne spadki kryptowaluty obserwowane w weekend oraz w poniedziałek wywołane między innymi serią tweedów autorstwa Elona Muska.

  • Odpływy miały miejsce głównie z produktów bitcoinowych, wynosząc niemal 100 mln dol.
  • W przypadku pozostałych instrumentów notowano przypływy netto
  • Sam ether zgromadził 27 dodatkowych milionów dolarów od inwestorów

Bitcoin napędza odpływ z funduszy kryptowalutowych

Raport z 17 maja zauważa, że 98 milionów dolarów opuściło produkty inwestycyjne BTC w zeszłym tygodniu, co równa się 0,2% całkowitych aktywów pod zarządzaniem (AUM). “Chociaż procentowo spadek wydaje się niewielki, oznacza największy odpływ, jaki odnotowaliśmy do tej pory” – wyjaśnia CoinShares.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wśród burzliwych warunków rynkowych dla cyfrowych aktywów, inwestorzy instytucjonalni wydają się zwiększać swoje pozycje w kryptowalucie ether (ETH) i innych alternatywnych instrumentach. Raport zidentyfikował wpływy do produktów inwestycyjnych w aktywa kryptowalutowe w wysokości 48 milionów dolarów, gdyby z wyliczeń wyłączyć bitcoina.

ETH stanowi ponad połowę przepływów do produktów inwestycyjnych opartych na altcoinach z 27 milionami dolarów. Cardano i Polkadot również odnotowały zwiększone napływy w wysokości odpowiednio 6 milionów dolarów i 3,3 miliona dolarów.

Źródło: CoinShares

CoinShares zauważa również, że maj kształtuje się jako pierwszy miesiąc, w którym wolumen inwestycyjny dla instytucjonalnych produktów ETH przewyższył wolumen dla produktów BTC. W raporcie stwierdzono: “Dane sugerują, że inwestorzy dywersyfikowali portfolio bitcoinowe i alokowali środki w produkty inwestycyjne oparte o altcoiny”.

Produkty inwestycyjne aktywów cyfrowych odnotowały odpływ netto w wysokości 50 milionów dolarów, wyznaczając pierwszy tydzień od października 2020 roku kiedy notowano spadki alokacji netto.

Instytucjonalny zwrot w kierunku etheru i altcoinów odzwierciedla ostatnie trendy w szerszym ekosystemie aktywów kryptowalutowych, z dominacją rynkową BTC spadającą do trzyletniego minimów w okolicach 40% na dzień 17 maja.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBank Pekao był jednym z najsilniejszych walorów indeksu WIG20
Następny artykułMovie Games blisko kluczowego wsparcia – zapiski giełdowego spekulanta
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here