Naga MarketsInstrumenty ETP (Exchange Traded Products) są od dziś dostępne dla inwestorów z Europy. ETP są powiązane z cenami kryptowalut XRP oraz Litecoin i zostały uruchomione na Nordic Growth Market, spółce zależnej giełdy Borse Stuttgart. Jak podaje XBT Provider, firma która stworzyła te produkty strukturyzowane, w dniu dzisiejszym udostępniła cztery instrumenty ETP – dwa dla XRP i dwa dla LTC.


Łatwiejsze i mniej ryzykowne inwestowanie w kryptowaluty

XBT Provider z siedzibą w Sztokholmie, wprowadza na rynek produkty inwestycyjne związane z cenami kryptowalut od 2015 r., kiedy po raz pierwszy ETP związane z Bitcoinem pojawiło się na giełdzie Nasdaq w Sztokholmie. Później zadebiutowano podobnym produktem związanym z ceną Ethereum.

Jak zauważają twórcy, ideą takich produktów jest zapewnienie inwestorom możliwości pozyskania ekspozycji na kryptowaluty, ale bez faktycznego ich zakupu. Do tej pory XBT wydał osiem takich produktów.

Dla tradycyjnych inwestorów, którzy są zainteresowani handlem i mają już konta u brokerów, takich jak Avanza lub Nordnet, ale nie zależy im na zakładaniu nowych kont na często nieuregulowanych giełdach kryptowalutowych, dostępne będą teraz nowe instrumenty powiązane z XRP i LTC. To kolejny ważny krok w profesjonalizacji infrastruktury wokół tej klasy aktywów – powiedział w oświadczeniu Ryan Radloff, dyrektor generalny firmy XBT Provider CoinShares,

Zaledwie dwa dni temu na szwajcarskiej giełdzie papierów wartościowych SIX rozpoczęły się kwotowania Exchange Traded Product (ETP) śledzącego cenę kryptowaluty XRP (Ripple). Handel nowym instrumentem odbywa się pod tickerem AXRP.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here