Naga MarketsAkcje Eastman Kodak wzrosły o ponad 2700 proc. SEC wszczyna dochodzenie o insider tradingNa akcjach Eastman Kodak sporo się działo w ubiegłym tygodniu. Najpierw notowania wzrosły o ponad 2700 proc., osiągając cenę 60 dolarów, a wczoraj osunęły się pod poziom 15 dol. Wzrost nastąpił po wiadomościach z zeszłego tygodnia o pożyczce amerykańskiego rządu w wysokości 765 mln dolarów na produkcję składników do leków na koronawirusa w fabrykach firmy. Co ciekawe, już na dzień przed oficjalnym ujawnieniem wiadomości akcje zyskały blisko 25 proc. Handel akcjami Eastman Kodak zainteresował Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

  • Akcje Eastman Kodak zaczęły zwyżkować na dzień przed informacją o rządowej pożyczce wartej 765 mln dolarów
  • Senator Elizabeth Warren podejrzewa, że na akcjach firmy mogło dojść do insider tradingu
  • Sprawą zajęła się Komisja Papierów Wartościowych i Giełd

SEC wszczyna dochodzenie o insider trading

Senator Elizabeth Warren zwróciła się we wtorek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o zbadanie potencjalnego wykorzystania informacji poufnych. Informacje miały dotyczyć niedawnego oświadczenia Eastman Kodak odnośnie pożyczki rządowej w wysokości 765 milionów dolarów. Pożyczka ma być przeznaczona na rozpoczęcie produkcji składników chemicznych potrzebnych do wytwarzania leków.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Dzień przed ogłoszeniem pożyczki, ponad 1 mln akcji Eastman Kodak zmieniło właściciela, co czterokrotnie przekracza dzienną średnią w ciągu ostatniego roku (236 476). Senator Warren poinformowała o tym przewodniczącego SEC Jaya Claytona

Warren zwróciła również uwagę, że na krótko przed oficjalnym ogłoszeniem pożyczki, James Continenza, prezes wykonawczy firmy Kodak, kupił około 46 700 akcji.
Zakup akcji, podczas gdy firma była zaangażowana w tajne negocjacje z rządem w sprawie lukratywnego kontrakt, rodzi pytania o to, czy ci menedżerowie potencjalnie podejmowali decyzje inwestycyjne na podstawie istotnych, niepublicznych informacji uzyskanych dzięki piastowanym stanowiskom w firmie – powiedziała Warren.

Według oświadczenia Kodaka, Continenza regularnie kupuje akcje firmy od momentu, kiedy do niej dołączył, tj. w 2013 r. i nie sprzedał w tym czasie ani jednej akcji. SEC odmówiła komentarza w sprawie listu senator Warren.

Akcje Eastman Kodak po 14,40 dol.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, akcje Eastman Kodak zaczęły silnie zyskiwać w poniedziałek 27. lipca. Maksima z kolejnych dwóch dni wyznaczone zostały na poziomie 60 dolarów.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Eastman Kodak – wykres dzienny

Tak wysokich cen nie udało się jednak utrzymać i wczoraj akcje spadły do 14,40 dol. Jednak nawet na tym poziomie notowania znajdują się około 580 proc. wyżej w porównaniu z ceną jaka obowiązywała na otwarciu sesji w ostatni poniedziałek lipca.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here