Naga MarketsInproInpro zawarło 91 przedwstępnych umów sprzedaży lokali w II kw. 2020 roku wobec 178 lokali w II kw. ub.r., podała spółka. Jednocześnie w II kwartale 2020 roku grupa przekazała łącznie 106 lokali, w porównaniu do 121 sztuk w II kw. roku ubiegłego.

Inpro zawarło 91 przedwstępnych umów sprzedaży lokali w II kw. 2020 r.

“W II kwartale 2020 roku grupa kapitałowa Inpro zrealizowała przedsprzedaż (w rozumieniu zawartych umów przedwstępnych sprzedaży netto tj. po uwzględnieniu rezygnacji z: umów rezerwacyjnych, przedwstępnych umów sprzedaży dotyczących zakończonych inwestycji, umów z innymi podmiotami niż klienci będący osobami fizycznymi oraz umów dotyczących lokali usługowych/użytkowych, a także wydanych klientom dokumentów o informacji o warunkach zawarcia umów deweloperskich pozwalających klientom wystąpić z wnioskiem o pozyskanie środków na finansowanie umowy deweloperskiej) na poziomie 91 umów. Dla porównania w II kwartale 2019 r. grupa sprzedała łącznie 178 lokali” – czytamy w komunikacie.

Sprzedaż netto wyniosła 281 umów w I półroczu 2020 roku, co stanowi 23% spadku w porównaniu do pierwszego półrocza ubiegłego roku, wskazano również.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Choć grupa posiada aktualnie znaczny bank gruntów z gotowymi pozwoleniami na budowę, z uwagi na stan pandemii SARS-CoV-2 decyzje o wprowadzeniu kolejnych projektów uzależnione będą od sytuacji gospodarczej i możliwości popytowych potencjalnych nabywców. W pierwszych tygodniach po wprowadzeniu stanu pandemii zauważalny był spadek ilości transakcji sprzedaży na rynku deweloperskim oraz zwiększona liczba rezygnacji z zakupu lokalu. Z uwagi na złożoność sytuacji trudno jest rzetelnie ocenić wpływ pandemii na działalność Grupy w perspektywie długoterminowej” – podsumowano.

Firma Inpro działa jako deweloper na rynku trójmiejskim. Jest notowana na GPW od 2011 r. W 2019 r. Inpro sprzedało 769 lokali.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here