Naga MarketsInPost otwiera centrum logistyczne w Goleniowie k/Szczecina, ma ich ponad 60InPost uruchomi kolejne centrum logistyczne w Parku Przemysłowym Accolade w Goleniowie pod Szczecinem, podała firma. Tym samym infrastruktura InPost wzrasta do ponad 60 centrów logistycznych.

„Mamy najnowocześniejszą i największą bazę logistyczną w Polsce, która obsługuje największą w Europie sieć paczkomatów. Także w tym roku kontynuujemy inwestycje w nowe centra logistyczne i dynamicznie powiększamy nasz zasięg geograficzny” – powiedział prezes Rafał Brzoska, cytowany w komunikacie.Park przemysłowy w Goleniowie położony jest na terenie o unikalnym potencjale rozwojowym, w szybko rozwijającej się specjalnej strefie ekonomicznej oraz z dostępnością wysoko wykształconej kadry, podkreślono.

„Region z bliskim połączeniem do granicy niemieckiej i Skandynawii oferuje nie tylko doskonałą strategiczną lokalizację dla biznesu. Cały obszar Szczecina jest ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym z 25 uczelniami wyższymi, kształcącymi 45 000 studentów. Miasto jest znaczącym europejskim węzłem logistycznym, połączonym bezpośrednio z polską i niemiecką infrastrukturą drogową, kolejową i lotniczą, z trzema międzynarodowymi portami lotniczymi, jednym w Szczecinie i dwoma w Berlinie, dostępnymi w zasięgu 1,5-2 godzin jazdy samochodem” – dodał Country Head w Accolade Poland Michał Białas.

W lipcu InPost podawał, że liczba jego paczkomatów przekroczyła 13 000.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w którego zainwestowały amerykańskie fundusze inwestycyjne Advent International i KKR. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Liczba Paczkomatów InPost przekraczała 10 770 urządzeń na koniec 2020 r. W styczniu 2021 r. InPost zadebiutował na giełdzie Euronext Amsterdam.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji celon | gpw kernel | xtb akcje opinie | kurs jena nbp | oncoarendi kurs akcji | komentarze giełdowe | nasdaq spółki |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here