Naga MarketsNa łamach telewizji Comparic24.TV, Agnieszka Zaręba rozmawiała z mec. Pawłem Frańczakiem, Managing Partner PF Law Advocates&Partners o perspektywach i praktycznych zastosowaniach innowacji technologicznych na rynkach kapitałowych i Sądzie Rynku Kapitałowego Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego materiału!


Innowacja technologiczna potrzebuje czasu, zasobów i ludzi

W rozmowie poruszono również temat planów i oczekiwań wobec nadzorców w zakresie wprowadzania i promowania innowacji finansowych, a także o tym czy outsourcing i wykorzystanie przetwarzania w chmurze może wspierać polskie instytucje finansowe w budowie przewagi konkurencyjnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Innowacje technologiczne na rynku kapitałowym to motor napędowy, który sprawia, że niektóre firmy są w stanie wyróżnić się bardziej niż reszta. Myślę, że wszystkie firmy, które stać na takie podejście wygrywają walkę z konkurencją – oznajmił gość programu.

W ocenie gościa programu, w branży finansowej oczekiwania co do nadzorców są takie, żeby nie przeszkadzać. Domy maklerskie czy banki muszą przestrzegać konkretnych przepisów, a biznes chce, aby były precyzyjne i powinny ustanawiać rozsądne bariery. A jak wygląda budowanie przewag konkurencyjnych przez polskie instytucje finansowe?

Mamy na pewno bardzo prężnie rozwijającą się branżę technologiczną. Posiadamy sporo start-upów, które tworzą podaż na tym rynku. Naturalną rzeczą jest, że banki i inne instytucje mogłyby korzystać z takich usług, jednak brak sprecyzowanych przepisów w wielu przypadkach to uniemożliwia. Jest bardzo mały popyt ze strony instytucji i mam nadzieje, że ostatnie wytyczne chmurowe KNFu i podejście do outsourcingu sprawi, że banki i firmy inwestycyjne będą wykorzystywały nowe rozwiązania. W efekcie obniży to koszty firmom – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here