Naga MarketsAkcje Inno-Gene ponad 26% w góre! Spółka zależna opatentuje test na COVID-19Kurs notowanej na rynku NewConnect spółki Inno-Gene rośnie dzisiaj o ponad 26%. Wszystko przez zgłoszenie patentowe dotyczące testu na COVID-19, które złożyła spółka zależna. Z uzyskanych informacji wynika, iż jest to pierwszy tego typu test na świecie oraz pierwsze zgłoszenie patentowe w tym zakresie. Stąd tak silny wzrost, który zaprowadził notowania na rekordowo wysokie poziomy

  • Spółka zależna Inno-Gene zgłosiła wniosek o patent na wynalazek biotechnologiczny
  • Akcje IGNP znalazły się na historycznych maksimach

Inno-Gene składa wniosek o wynalazek na COVID-19

Centrum Badań DNA, spółka zależna Inno-Gene, złożyło wniosek patentowy w trybie międzynarodowym poprzez Urząd Patentowy RP, podało Inno-Gene.

Przedmiotem zgłoszenia patentowego jest wynalazek biotechnologiczny pt. “Oligonukleotydy i ich zastosowanie oraz sposób i zestaw do wielogenowej diagnostyki predyspozycji do infekcji SARS-CoV-2 oraz ciężkiej i łagodnej formy choroby COVID-19”. Wynalazek ten to wielogenowy test genetyczny i zestaw starterów oraz sposób do identyfikacji zwiększonego ryzyka do zachorowania na SARS-Cov-2 oraz identyfikacji łagodnej / ciężkiej formy COVID-19.

Jest to pierwszy tego typu test oraz pierwsze zgłoszenie patentowe w tym zakresie. Spółka zamierza podjąć starania o udzieleniu licencji podmiotom medycznym lub farmaceutycznym na innych rynkach zagranicznych.

Akcje Inno-Gene wyznaczyły historyczny szczyt

Dzisiejszy, silny wzrost zaprowadził kurs IGNP do poziomu 16 złotych, a tym samym znalazł się na rekordowo wysokim poziomie. Rekordowa jest także zmienność, ponieważ rozpiętość od minimów do maksimów obecnej sesji to aż 4 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo
Wykres dzienny akcji spółki Inno-Gene – 5 maja 2020 r.

Jako, że notowania Inno-Gene pozostają w trendzie wzrostowym, dalszej aprecjacji można się spodziewać po wybiciu poziomu 16,00 zł. W przypadku korekty, wsparcie zapewnić może strefa jaką tworzy luka wzrostowa powstała na otwarciu dzisiejszej sesji.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here