Naga MarketsInno-Gene ma umowę z NFZ. Będzie refundacja testów na Covid-19Zarząd Inno-Gene poinformował we wtorek, że otrzymał informację od spółki zależnej tj. Centrum Badań DNA o podpisaniu w dniu 27 kwietnia br. umowy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ. Podpisana umowa dotyczy refundacji wykonywania testów genetycznych wykrywających obecność wirusa SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę Covid-19.

  • Akcje Inno-Gene od początku marca rosną o niemal 300%
  • Dzięki podpisaniu umowy z NFZ, spółka ma szansę na zwiększenie dostępności swoich testów
  • W celach sprzedażowych utworzono nowy serwis internetowy poświęcony tematyce testów przeciwko koronawirusowi

Inno-Gene nawiązuje współpracę z NFZ. Refundacja testów RT-PCR

– Wcześniej Emitent informował iż spółka zależna Centrum Badań DNA od 16 kwietnia br. jest wpisana na listę Ministerstwa Zdrowia laboratoriów obwodowych wykonujących badania w kierunku wirusa SARS CoV-2. Spółka posiada potencjał diagnostyczny do przeprowadzenia testów wykrywających obecność SARS-Cov-2 (COVID-19) w ilości do 1000 badań genetycznych dziennie i 2500 badań serologicznych – napisano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z informacją opublikowaną przez notowaną na NewConnect spółkę Inno-Gene, refundacja będzie dotyczyła testów RT-PCR, czyli genetycznych, które są z zasady o wiele droższe, posiadają jednak o wiele wyższy poziom skuteczności wykrywania nowego koronawirusa.

W celach informacyjnych i sprzedażowych utworzony został nowy serwis internetowy http://koronawirus.cbdna.pl/ który w całości poświęcony jest diagnostyce w kierunku SARS-CoV-2.

Zobacz również: Spółka zal. Inno-Gene ma umowę współpracy dot. obsługi mobilnych punktów pobrań

Centrum Badań DNA od pierwszej połowy kwietnia gotowe na diagnozowanie Polaków

Informacja, że Centrum Badań DNA, wdrożyło we własnym laboratorium procedury niezbędne do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa Covid-19, zgodnie z wytycznymi WHO, pojawiła się 9 kwietnia.

– Emitent informuje, że spółka zależna wdrożyła we własnym laboratorium niezbędne procedury konieczne do przeprowadzania testów wykrywających obecność SARS-COV–2 (COVID–19), zgodne ze standardami i wytycznymi WHO. Uruchomienie wykonywania badań molekularnych nastąpi w dniu 14 kwietnia br. i jest odpowiedzią na potrzeby i wyzwania społeczne związane z obecną sytuacją epidemiologiczną. Laboratorium spółki zależnej ma wesprzeć jednostki służby zdrowia i inne podmioty, w tym zakłady produkcyjne w walce z zagrożeniem związanym z koronawirusem – napisano wówczas w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here