Naga MarketsInno-Gene będzie diagnozować Covid-19. Akcje polskiej spółki wystrzeliły o 130%Centrum Badań DNA, będące spółką zależną Inno-Gene, wdrożyło we własnym laboratorium procedury niezbędne do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa Covid-19, zgodnie z wytycznymi WHO, podano w komunikacie. W reakcji na doniesienia notowania polskiej spółki na NewConnect rosły o ponad 130% w dwa dni, osiągając rekordową wycenę powyżej 5 zł.

  • Uruchomienie wykonywania badań molekularnych nastąpi 14 kwietnia br.
  • Spółka może przeprowadzać maksymalnie 1000 badań genetycznych oraz 2500 serologicznych dziennie
  • Inno-Gene jako jedyna spółka w kraju zaoferuje obie formy diagnostyki jednocześnie

Inno-Gene gotowe diagnozować Polaków na obecność Covid-19. Dostępne dwie metody

Emitent informuje, że spółka zależna wdrożyła we własnym laboratorium niezbędne procedury konieczne do przeprowadzania testów wykrywających obecność SARS-COV–2 (COVID–19), zgodne ze standardami i wytycznymi WHO. Uruchomienie wykonywania badań molekularnych nastąpi w dniu 14 kwietnia br. i jest odpowiedzią na potrzeby i wyzwania społeczne związane z obecną sytuacją epidemiologiczną. Laboratorium spółki zależnej ma wesprzeć jednostki służby zdrowia i inne podmioty, w tym zakłady produkcyjne w walce z zagrożeniem związanym z koronawirusem – napisano w komunikacie.

Spółka posiada potencjał diagnostyczny do przeprowadzenia testów wykrywających obecność SARS-Cov-2 (COVID-19) w ilości do 1000 badań genetycznych dziennie i 2500 badań serologicznych. W celach informacyjnych i sprzedażowych utworzony będzie nowy serwis internetowy który w całości poświęcony będzie diagnostyce w kierunku SARS-CoV-2.

Ponadto spółka zależna poinformowała iż jako jedyna w kraju oferować będzie jednocześnie diagnostykę molekularną (genetyczną) oraz serologiczną (identyfikacja antygenów wirusa i specyficznych przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2). Obie metodyki badań: genetyczna i serologiczna wzajemnie się uzupełniają i powinny być stosowane łącznie aby zwiększyć wykrywalność nosicieli koronawirusa – dodano.

Akcje Inno-Gene wystrzeliły w górę. Ponad 130% zysku w dwa dni

Akcje notowanej od 9 lat na NewConnect spółki wystrzeliły dynamicznie w środę, zyskując 107%, dokładając kolejne 25% w czwartek. W efekcie łączny wzrost przekracza 130%, a historyczne maksimum zostało wyznaczone na poziomie 5,88 zł:

Akcje Inno-Gene. Źródło: Topstock.pl
Akcje Inno-Gene. Źródło: Topstock.pl

Inno-Gene to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych – dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here