Naga Marketsing bank wejścieAkcje ING Banku Śląskiego znajdują się dziś na wyraźnym minusie. Po godzinie 11:00 spadki wynoszą blisko 1%. Ruch jest spowodowany publikacją raportu kwartalnego, który okazał się gorszy od oczekiwań rynkowych.  


ING w dół po wynikach kwartalnych

Jak wynika z najnowszego raportu, zysk netto grupy ING Banku Śląskiego wzrósł w trzecim kwartale 2019 roku do poziomu 414,8 mln zł (rok temu było to 378,3 mln zł). Jednak wynik okazał się gorszy od oczekiwań rynkowych,które wynosiły 453,3 mln zł. Po trzech kwartałach 2019 roku zysk grupy kształtuje się na poziomie 1.208,4 mln zł, co oznacza wzrost o 13 proc. w ujęciu rocznym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cytaty z raportu:

  • “Wyrok TSUE nie rozstrzyga bowiem wszystkich kwestii związanych z kredytami indeksowanymi do CHF, daje on sądom polskim jedynie ogólne wytyczne dotyczące wybranych kwestii związanych z rozstrzyganiem tego typu spraw, a zatem to ostatecznie sądy krajowe będą zobowiązane oceniać okoliczności każdej konkretnej sprawy i rozstrzygać według prawa krajowego”
  • “Wobec powyższego, brak jest obecnie przesłanek wpływających istotnie na ocenę prawdopodobieństwa co do wyrokowania w konkretnych sprawach, branego pod uwagę przez bank w procesie tworzenia rezerw zgodnie z MSR 37 oraz MSSF 9”

Sytuacja techniczna na spółce ING

Akcje ING od dłuższego czasu poruszają się w trendzie horyzontalny. tak na prawdę dopóki nie zobaczymy wybicia strefy wsparcia, bądź oporu, konsolidacja może się utrzymywać. Aktualnie jako barierę popytową należy traktować okolice poziomu 184 zł, natomiast strefa podażowa znajduje się przy poziomie 206 zł.

Wykres Akcji ING
ING interwał D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here