Naga Marketsing bankW najnowszym raporcie datowanym na 29 października analitycy banku ING ocenili bieżącą i przyszłą siłę dolara kanadyjskiego oraz skomentowali niedawne wystąpienie Banku Kanady, który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami podniósł stopy procentowe do poziomu 1.75%. Swoją opinię uzasadnili licznymi, fundamentalnymi spostrzeżeniami oraz wskazali potencjalny cel dla pary USD/CAD.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Zespół analityków ING wyjaśnia, że ​​ostatnia konferencja BoC była w nieco bardziej jastrzębim tonie niż oczekiwał rynek. Zauważają również, że wiele dobrych wiadomości dotyczących polityki pieniężnej BoC jest już wycenionych. W raporcie napisano:

– Nie jest dla nas zaskoczeniem, że w poprzednim tygodniu notowania pary USD/CAD ponownie wzbiły się powyżej 1.30 – chociaż większym czynnikiem wpływającym na osłabienie CADa było ryzyko związane z ropą i globalna awersja do ryzyka. Jeśli chodzi o najbliższy tydzień, nacisk zostanie położony na odczyt PKB (środa) i raport o zatrudnieniu (piątek). Nasi ekonomiści nie przewidują żadnych istotnych zmian; odczyt PKB na poziomie 2,4% r/r były nadal optymistyczny dla CADa, ponieważ oznaczałoby to, iż Kanada w dalszym ciągu czerpie korzyści z silnego popytu zagranicznego.

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Widzimy stopę bezrobocia na stabilnym poziomie 5.9%. Ewentualna presja wzrostowa tego wskaźnika może być zauważalna w przypadku zatrudnienia na pełnym etacie. Firmy informowały o tym niedawno w ankiecie Banku Kanady – 3Q Business Outlook. Jednak typowy spadek zatrudnienia odnotowany po okresie letnim, który obecnie obserwujemy, może ograniczyć pułap dostępności siły roboczej, co nieco obciąży wskaźniki zatrudnienia – dodano.

Zobacz również: UOB: USD/JPY może wykonać test 111.20

ING: USD/CAD powinien pozostać poniżej 1.32

– Solidne dane płynące z rynku kanadyjskiego mogą pomóc utrzymać notowania USD/CAD poniżej 1.32. Fundamenty wskazują na dalsze spadki, a każdy impuls wzrostowy w naszej opinii powinien być wykorzystany do sprzedaży – podsumowali analitycy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here