Naga Markets26 lipca na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały wprowadzone do obrotu giełdowego certyfikaty ING Turbo oparte o akcje spółki CD PROJEKT S.A.

Pozwolą one wziąć udział w zmianie wartości firmy, znanej m.in. z produkcji trylogii gier o Wiedźminie, która sprzedała się na świecie w ponad 33 milionach kopii. Inwestorzy dzięki temu będą mieli dostęp do akcji 14 spółek (polskich i zagranicznych), a łącznie 34 instrumentów bazowych.

Debiutujące dziś w obrocie giełdowym certyfikaty ING Turbo, oparte o akcje spółki CD Projekt, pozwolą inwestorom wykorzystać zalety certyfikatów Turbo wynikające ze zmiany cen firmy specjalizującej się w branży gier wideo (wyprodukowała ona m.in. popularną na świecie trylogię gier o Wiedźminie). CD Projekt wchodzi w skład indeksu WIG20, a jego kapitalizacja sięga 20,2 mld PLN.

Na początku, do obrotu trafią dwa certyfikaty ING Turbo na akcje CD Projekt. Emitentem jest ING N.V., a cena jednego certyfikatu wyniesie między 5 a 6 PLN i będzie się kształtować w zależności od zmiany cen akcji CD Projektu. Tak niska cena wynika z konstrukcji certyfikatu – jeden certyfikat odpowiada inwestycji w 1/10 akcji CD Projekt. Certyfikaty będą notowane w systemie UTP-W.

Inwestujący w certyfikaty ING Turbo będą mieli dostęp do akcji już 14 polskich i zagranicznych spółek (w tym największych, światowych spółek technologicznych), zaś łącznie uzyskają dostęp do 34 instrumentów bazowych.

Oprócz certyfikatów na CD Projekt, dziś na GPW zadebiutowały także dwa certyfikaty Turbo na WIG20 oraz po jednym na Orange Polska i indeks DAX.

W ostatnich dniach, po raz pierwszy w historii, w obrocie na GPW liczba instrumentów notowanych w UTP-W przekroczyła 1000. Wskazuje to na rosnące zainteresowanie inwestorów i emitentów tym segmentem rynku.

Spółka CD PROJEKT S.A. należy do indeksu WIG20, skupiającego 20 największych i najbardziej płynnych spółek z warszawskiego parkietu. Kapitalizacja CD PROJEKT S.A. na koniec grudnia 2017 r. wyniosła 9,3 mld zł. W dniu wprowadzenia dostępne są 2 certyfikaty Long.

Czym są certyfikaty ING Turbo?

Jeśli nie wiesz czym są certyfikaty pokrótce wyjaśni to poniższy materiał wideo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here