Naga MarketsCertyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.


WIG20 z szansą na zakończenie korekty

Aktualizuję strategię dla indeksu giełdowego WIG20. Obecnie jesteśmy u kresu miesiąca maja. Jest to okres szczególnie ważny dla inwestorów, bowiem na rynku pojawia się pokusa realizacji zysków w ramach giełdowego przysłowia „Sell in may and go away”. Dotychczasowy przebieg notowań blue chipów doskonale wpisuje się w ten kalendarzowy efekt.W ostatnich tygodniach indeks WIG20 wszedł w korektę spadkową, ale rozmiarem mieści się ona jeszcze w długoterminowym trendzie wzrostowym. Tym samym, wydaje się, że w najbliższych tygodniach powinien nastąpić przełom na rynku. Uwagę skupia najbliższe wsparcie na wysokości 2260 pkt. , które wyznacza prawy wierzchołek niedawnej formacji RGR. Na tym poziomie biegnie również linia trendu wzrostowego. W rezultacie powstała silna baza, która może być wykorzystana pod odbicie.

Potencjalny rozmiar odreagowania tradycyjnie będzie ograniczać górna granica kanału wzrostowego, czyli poziom 2520 pkt. Realizacja tego scenariusza uwarunkowana jest jednak sytuacją w USA. Jeśli skala napięć związana z kontrowersjami wokół Trumpa będzie narastać, spodziewane wzrosty mogą wystąpić w późniejszym okresie.

Sprawdź również: Inwestycje w ING Turbo czy rynek Forex. Co wybrać?

Kwestia franków może obniżyć zysk netto PKO BP

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzał raport finansowy za 1kw17. Zysk netto okazał się o 3,2% wyższy od konsensusu PAP. Zgodny z oczekiwaniami okazał się wynik prowizyjny i odsetkowy. Dużego zaskoczenia nie było, ale obecnie uwagę inwestorów skupia deklaracja zarządu banku, który ma zamiar przedstawić projekt pomocowy dla frankowiczów.

Według wyliczeń analityków koszt realizacji tego programu obciąży wynik roczny banku w granicach od 260 do 600 mln zł w zależności od ilości klientów, którzy zdecydują się na takie proponowane rozwiązanie problemu. W takiej sytuacji cały kwartalny zysk wypracowany w 1kw17 musiałby być przeznaczony na realizacje tych planów banku. Niemniej na wykresie PKO BP póki co nie widać zagrożenia dla kontynuacji trendu wzrostowego. Dopóki kurs banku znajduje się powyżej 34,0 zł, dopóty można oczekiwać rozwinięcia wzrostu w rejon 38,5 zł. W przeciwnym wypadku można spodziewać się spadku w rejon lokalnego dołka w rejonie 31,5 zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here