Naga MarketsW dzisiejszym raporcie dla certyfikatów ING Turbo przygotowanym przez BM ING Bank Śląski spojrzenie na sektor energetyczny, a w tym notowania ropy znajdujące się pod wyraźną presją oraz polską spółkę reprezentującą branżę – PKN Orlen.


Ceny ropy po presją

W najbliższy czwartek, 15 czerwca miną trzy tygodnie od historycznego spotkania krajów zrzeszonych w OPEC. Pod koniec maja w Wiedniu przedstawiciele krajów eksportujących ropę zdecydowali się przedłużyć program redukcji wydobycia ropy do marca 2018 roku. Od tego momentu cena ropy typu brent spadła o 10,8% z 54,12USD do 48,27USD za baryłkę. Perspektywy na kolejne tygodnie nie wyglądają optymistycznie. Wprawdzie rozpoczął się sezon wakacyjny sprzyjający większej konsumpcji paliw, ale z drugiej strony rośnie wydobycie surowca przez USA oraz Irak.

W rezultacie tygodniowe odczyty stanu zapasów w USA zamiast spadać, systematycznie rosną. Według Międzynarodowej Agencji Energii nadmierne zapasy surowa utrzymają się do późnych miesięcy 2018 roku. W takiej sytuacji, mało prawdopodobny jest wzrost cen ropy powyżej 50,0 USD za baryłkę. W związku z tym należy liczyć się z obecną presją na dalszy spadek cen ropy.

PKN Orlen walczy z trendem

Od kilku sesji od lokalnego dna odbijają notowania PKN Orlen. Kurs paliwowej spółki odbił się od długoterminowej linii trendu wzrostowego, co teoretycznie oznaczać może powrót notowań PKN w rejon tegorocznych maksimów. Niemniej obecnie uwagę skupia spadek marż rafineryjnych w maju, co może negatywnie przełożyć się na zyskowność spółki w 2 kw. 2017 r.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Publikacja raportu finansowego za ten okres będzie 21 lipca br. Tym samym, może to być dobry pretekst do realizacji zysków. W mojej ocenie, inwestycja w PKN może wiązać się z podwyższonym ryzykiem, ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia korekty spadkowej. W związku z tym, dno korekty spadkowej może znajdować się znacznie niżej w okolicy 100,0 zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here