Naga MarketsBM ING Banku Śląskiego przygotował analizę notowań ropy oraz amerykańskiego indeksu SP500. Szczegóły dostępne poniżej. Sprawdź również dzisiejszy komentarz giełdowy naszego zespołu.


Ropa nadal drożeje

Od kilku dni systematycznie rosną notowania ropy. Zwyżka cen surowca zbiegła się z informacją banku Goldman Sachs, który prognozuje w pierwszej połowie 2017 roku deficyt związany z realizowanym przez OPEC i innych dostawców zmniejszaniem dostaw ropy. Według szacunków amerykańskie zapasy ropy powinny przestać rosnąć i będą się obniżać. Prognoza ta rozmija się z rzeczywistymi danymi o zapasach paliw, które publikuje Departament Energii USA (DoE). Wynika z nich, że zapasy ropy rosną od początku roku z powodu wzrostu produkcji ropy w USA. Inwestorzy ignorują jednak te dane i na rynku ropy obserwujemy wzrost ich cen. W najbliższych dniach tendencja wzrostowa prawdopodobnie utrzyma się i niebawem rynek będzie testował poziom 57,0 USD/bbl.

Fed rozczarował Amerykanów

Kilkanaście godzin temu inwestorzy zapoznali się z protokołem z ostatniego posiedzenia amerykańskiego Fedu. Wynika z niego, że Fed będzie ograniczał wielkość sumy bilansowej przeznaczonej na skup aktywów. Jest to pośrednia metoda zacieśniania polityki monetarnej w Stanach. Inwestorów zaskoczyła ta informacja ponieważ oczekiwano, że do takiej operacji dojdzie najwcześniej za dwa lata. Indeksy giełdowe w Stanach spadły. Rozmiar korekty spadkowej będzie ograniczało najbliższe wsparcie na poziomie 2320 pkt. Dopóki rynek będzie znajdował się nad tym poziomem, dopóty będzie obowiązywał rynek byka.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy. Zgodnie z powyższym autor i BM ING Banku Śląskiego nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie niniejszych komentarzy. Powielanie bądź publikowanie analizy lub jej części bez pisemnej zgody BM ING Banku Śląskiego jest zabronione.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here