Naga MarketsCertyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.


Ropa drożeje po porozumieniu Rosja – Arabia Saudyjska

Drugi tydzień z rzędu rosną notowania ropy. To wynik wstępnego porozumienia zawartego między Arabią Saudyjską oraz Rosją w sprawie ograniczenia wydobycia surowca do marca 2018 roku. Formalne decyzje w tej kwestii zostaną podjęte 25 maja br. W tym dniu kraje kartelu OPEC zdecydują prawdopodobnie o przedłużeniu limitu wydobycia ropy na drugą połowę 2017 roku i dłużej.

W związku z tym ceny ropy mają szansę wzrosnąć, ale z drugiej strony uwagę skupia stan wysoki zapasów surowca oraz rosnący udział aktywnych platform wiertniczych w USA. W takiej perspektywie maleją oczekiwania na duży wzrost cen ropy. Dlatego w mojej ocenie nadal należy ostrożnie podchodzić do zajmowania długich pozycji na ropie. Bardziej bezpieczniejszą strategią jest granie pod korektę spadkową.

Mocny wzrost cen złota

Silne wzrosty mają miejsce również na złocie. W tym przypadku wzrost cen „żółego kruszcu” związany jest z kontrowersjami jakie wywołał w ostatnim czasie prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Złoto drożeje od momentu zwolnienia ze stanowiska szefa FBI Jamesa Comeya oraz po doniesieniach, jakoby Trump ujawnił Rosji tajne informacje dotyczące amerykańskich służb specjalnych. Wzrost cen złota może nasilić się w momencie pojawienia się korekty spadkowej na światowych rynkach akcji. W takiej sytuacji złoto nadal może drożeć do okolic 1300 USD/uncja.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here