Naga MarketsBM ING Banku Śląskiego przygotowało analizę notowań PKN Orlen oraz Apple. Szczegóły dostępne poniżej. Sprawdź również dzisiejszy komentarz giełdowy naszego zespołu.


PKN Orlen przy ważnym oporze

Jedna z najbardziej rosnących spółek z grona blue chipów zaliczana jest spółka PKN Orlen. Wzrostom notowań paliwowej spółki towarzyszyły bardzo dobre informacje ze spółki. Pozytywnie w ostatnich kwartałach wyróżniały się wyniki finansowe, które wspierały niskie ceny ropy na światowych rynkach, wzrost konsumpcji paliw oraz ograniczenie szarej strefy. Zagrożeniem dla spółki mogą okazać się rosnące ceny ropy, co jest konsekwencją wzrostu niepokoju na Bliskim Wschodzie oraz perspektywie ograniczenia limitu wydobycia przez kraje OPEC w drugiej połowie 2017 roku. W takiej sytuacji może pojawić się presja na marże rafineryjne, co w ostateczności może wpłynąć na niższy wynik netto.

Na wykresie dziennym zarysował się długoterminowy trend wzrostowy. W połowie marca br. Doszło do przyspieszenia wzrostów i kurs PKN Orlen wyszedł górą z kanału wzrostowego. Obecnie uwagę skupia silny opór na wysokości 110,0 zł. W ostatnich dniach wystąpiły dwa negatywne testy tego poziomu, dlatego zwiększyło się ryzyko pojawienia korekty spadkowej do okolic 92,0-97,0 zł.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Apple na historycznych maksimach

Początek 2017 roku okazał się bardzo dobry dla akcjonariuszy Apple. W tym czasie notowania technologicznej spółki wzrosły ponad 20 proc. Jest to pokłosie publikacji dobrych wyników finansowych za 2016 rok. Z drugiej strony, swoje udziały w rynku powiększa główny konkurent – firma Samsung, która może zagrozić w tym roku pozycji lidera.

Z technicznego punktu widzenia notowania Apple oscylują w długoterminowym trendzie wzrostowym. Szczególną uwagę skupia okres grudzień 2016 – marzec 2017 kiedy na rynku nie pojawiła się żadna korekta spadkowa. Sytuacja ta może zmienić się w kwietniu, kiedy historyczne maksima mogą być wykorzystane przez część inwestorów

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here