Naga Markets 

Dobry czas dla złota

Od miesiąca mocno na wartości zyskuje złoto. To pokłosie publikacji bardzo dobrych danych makro z USA. Szczególną uwagę skupia systematycznie poprawiająca się sytuacja na rynku pracy, która powinna spowodować w najbliższym miesiącach presję na wzrost wynagrodzeń i w konsekwencji wyższą inflację. To istotnie ważne kryterium, które jest uwzględniane przez Fed przy podejmowaniu decyzji ws. podwyżki stóp. Najbliższe posiedzenie odbędzie się we wrześniu.

W tym czasie odbędzie się również konferencja z udziałem przewodniczącej Janet Yellen oraz zostaną przedstawione najnowsze projekcie makroekonomiczne. To może się okazać się podstawą do podjęcia decyzji o kolejnej podwyżki stóp. Jeśli tak się stanie to notowania złota mogą mocniej wzbić się na nowe maksima w rejonie 1325 USD/uncja. Katalizatorem wzrostu może okazać się wzrost napięcia między USA, a Koreą Północną, ewentualna korekta spadkowa na WallStreet oraz słabnący dolar.

PZU z apetytem na nowy rekord

W ostatnich dniach pozytywnie na tle rynku wyróżniały się notowania PZU. Kurs giełdowego ubezpieczyciela opuścił górą wąską konsolidację mierząc się na pokonanie tegorocznego maksimum. Czy ten atak byków ma szanse na powodzenie? Argumentów sprzyjających wzrostom cen akcji PZU nie trzeba długo szukać. Wyniki za 1kw17 okazały się lepsze od oczekiwań. Spółce sprzyja dobra sytuacja w branży motoryzacyjnej oraz solidna kondycja rynku pracy.

To sprawia, że spółka znacząco poprawia przychody z tytułu sprzedaży polis komunikacyjnych oraz życiowych. Zatem jest szansa na kontynuację pozytywnych trendów z początku roku. Poza tym spółka wypłaci 1,4 zł dywidendy, co implikuje atrakcyjną 3% stopę dywidendy. Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że spółka pozbawiona jest ryzyk operacyjnych i jest jedyną spółką z sektora finansowego, która może pozwolić sobie na zwiększenie dywidendy w kolejnych latach. W konsekwencji możliwa jest dalsza zwyżka kursu spółki w rejon 56,0 zł.

Niniejsza publikacja została przygotowana przez Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej ani analizy finansowej w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, ani też rekomendacji w rozumieniu przepisów rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Biuro Maklerskie dołożyło należytej staranności w celu zapewnienia, by zawarte informacje nie były błędne lub nieprawdziwe w dniu ich publikacji, jednak Biuro Maklerskie i jego pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za ich prawdziwość i kompletność, jak również za wszelkie szkody powstałe w wyniku wykorzystania niniejszej publikacji lub zawartych w niej informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here