Naga MarketsKurs euro skorzysta na globalnej ekspansji w drugiej połowie roku - uważa ING. Dolar będzie łagodnie spadałNa rynku walut zawitał handel względem konsensusu, zauważają analitycy ING. Na obecny rok spodziewają się łagodnego spadku dolara. Kurs euro ma się umacniać w drugiej połowie roku z uwagi globalną ekspansję sprzyjającą walutom procyklicznym.

  • Dolar ma łagodnie zniżkować w ciągu roku, uważa ING
  • Umocnienie euro spodziewane jest w II połowie roku
  • Możliwa korekta na EUR/USD do 1,17 – 1,18

Kurs euro w górę, ale po dopiero po korekcie

Łagodny spadek dolara w 2021 r. oczekiwany jest przez ING w związku z powolnym wstawaniem świata na nogi po pandemii. Fed prawdopodobnie pozwoli na nieco gorętszy rajd amerykańskiej gospodarki przy swoim średnim celu inflacyjnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Pogląd ten znajduje odzwierciedlenie w danych dotyczących pozycjonowania, gdzie spekulanci pozostają na short w dolarach, a zarówno surowce, jak i waluty rynków wschodzących są silnie wspierane jako najlepsze wehikuły do wyrażania handlu reflacyjnego – uważa ING.

Analitycy są zdania, że gwałtowny wzrost rentowności w USA, wystarczający, aby wywołać korektę na rynku akcji, prawdopodobnie doprowadziłby do wysokich rentowności oraz uderzenia w pierwszej kolejności w kompleks towarów. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku turbulencji w 2013 r. (tzw. taper tantrum) przed rozpoczęciem wygaszania skupu aktywów.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Według ING, pozycjonowanie ma znaczenie i mogłoby uzasadniać dalsze dostosowanie kursu EUR/USD, być może do obszaru przy 1,1700 – 1,1800. Jednak nawet spadek do tego obszaru byłby postrzegany przez bank jedynie jako korekta, a nie początek nowego trendu.

Powodem powyższego są oczekiwania, co do globalnej ekspansji w drugiej połowie obecnego roku. Ta natomiast miałaby sprzyjać walutom cyklicznym, a co za tym idzie, także euro.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość złotego | kurs usd online | kurs akcji pgnig | kurs jsw | wartość pln | euro notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here