Naga MarketsKurs euro EUR/USD po 1,30 do końca roku - prognozuje INGZgodnie z oczekiwaniami, EBC nie zrobił znaczącej niespodzianki podczas ostatniej decyzji dot. polityki pieniężnej. Można argumentować, że komunikat i konferencja prasowa miały jastrzębi ton (w porównaniu z oczekiwaniami). Kurs euro ma według ING do końca roku osiągnąć poziom 1,30 USD.

  • EBC słabiej ocenia ryzyko pogorszenia perspektyw. Bank może nie wydać całej kwoty z programu pandemicznego skupu aktywów
  • Nie ma potrzeby interwencji słownej ani politycznej, by osłabiać EUR
  • ING oczekuje, że kurs euro w stosunku do dolara jeszcze się umocni

Euro skorzysta na niedźwiedziej dynamice dolara

Pierwszy argument wskazuje na to, że EBC ocenił, iż ryzyko pogorszenia perspektyw gospodarczych jest mniej wyraźne. Drugi mówi o tym, że EBC przyznał, iż może nie być zmuszony do wydatkowania całego programu pandemicznych zakupów awaryjnych (który w zeszłym miesiącu uzupełnił o 500 mld EUR).

Te artykuły również Cię zainteresują
ING zauważa, iż główny nacisk położono na komentarze dotyczące waluty. Język w odniesieniu do kursu walutowego był nieco silniejszy niż poprzednio. Jednak wpływ komentarzy dotyczących kursów na euro powinien być bardzo stonowany. Analitycy uważają za w pełni uzasadnioną pozytywną, ale skromną reakcję kursu EUR/USD na konferencję prasową z udziałem Christine Lagarde.

Do ewentualnych interwencji słownych albo reakcji politycznej w odpowiedni na umocnienie euro mogłoby dojść, gdyby waluta gwałtownie i znacząco wzrosła. Teraz jednak nie ma takiej potrzeby.

Bank oczekuje, że kurs euro w stosunku do dolara jeszcze się umocni. Do końca roku para walutowa EUR/USD może osiągnąć poziom 1,30 – tu celuje ING. Analitycy spodziewają się dominacji niedźwiedziej dynamiki dolara, na czym ma skorzystać wspólna waluta.

Kurs EUR/USD tuż pod 20-dniową średnią

Notowania euro umocniły się wczoraj do dolara o 0,47 proc. Bykom na parze walutowej EUR/USD udało się pokonać kluczowy opór przy 1,2150. Dziś natomiast kurs znajduje się tuż pod dynamicznym oporem w postaci 20-dniowej średniej kroczącej.

fpmarkets

Pokonanie wspomnianego oporu na koniec sesji otwierałoby drogę do wzrostów w kierunku 1,23 już w przyszłym tygodniu, Alternatywnie, powrót pod 1,2150 ponownie odsłoniłby wsparcie przy 1,2075.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here