Naga MarketsReakcja rynku na wczorajsze słowa Mario Draghiego może zaskakiwać choć, jak twierdzą analitycy ING, jest w pełni usprawiedliwiona. Bardziej niż sytuacja na EUR/USD, bank interesują waluty krajów Europy Środkowo Wschodniej. Jak wynika z dzisiejszej aktualizacji FxWatcher, ING wyraźnie przychyla się do długich pozycji na PLN. 


W momencie gdy EUR/USD silnie wybiło poziom 1,1300, waluty Europy Środkowo Wschodniej radzą sobie zdecydowanie lepiej niż pozostałe waluty krajów rozwijających się. Mimo wszystko, nieposkromiony popyt na EUR wywarł negatywny wpływ na polskiego złotego oraz węgierskiego forinta.

Sprawdź jak radzą sobie na rynku analitycy bankowi – odbierz darmowy raport

Z punktu widzenia inwestora średnioterminowego nadal przychylamy się do długich pozycji na PLN. Preferujemy sprzedaż USD/PLN oraz silnie wykupionej korony czeskiej. HUF nadal pozostaje pod gołębim wpływem węgierskiego banku centralnego, który nie zamierza tolerować silnej waluty. Warto zaznaczyć, że w naszej ocenie PLN wciąż jest najtańszą walutą regionu – komentują analitycy ING.

USD/PLN od końca zeszłego roku utrzymuje się w trendzie spadkowym. Zeszły tydzień to odrzucenie strefy oporu w rejonie 3,77/80. Obecna sytuacja techniczna na wykresie tygodniowym wspiera pogląd analityków ING.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here