Naga MarketsING prognozuje dwie podwyżki stóp procentowych Banku Anglii w 2022 rokuJastrzębie komentarze gubernatora BoE Andrew Baileya w ten weekend sugerują, że listopadowa podwyżka stóp w Wielkiej Brytanii jest coraz bardziej prawdopodobna, zauważa ING. Ekonomiści są jednak zdania, że wycena podwyżek przez inwestorów jest zbyt ekstremalna.

Bank Anglii nie dokona serii podwyżek stóp proc., uważa ING

ING uważa, że seria gwałtownych podwyżek stóp procentowych, którą wyceniają inwestorzy wydaje się zbyt ekstremalna, chociażby dlatego, że każde zaostrzenie polityki monetarnej będzie wiązało się ze zmniejszeniem wielkości bilansu Banku Anglii. W związku z tym, ekonomiści spodziewają się najwyżej dwóch podwyżek stóp do końca 2022 r.Ekonomiści uważają, że rynki prawdopodobnie mają rację wyceniając  wcześniejszą podwyżkę stóp o 15 pb w Wielkiej Brytanii niż w USA.
— Nie podzielamy jednak przekonania rynków, że po tym nastąpi seria podwyżek stóp. Bardziej prawdopodobne, że w przyszłym roku zobaczymy kolejną podwyżkę o 25 pb, sprowadzającą stopę banku do 0,5%, a następnie rozpoczęcie redukcji bilansu – sugeruje ING.

Wskazówka, co do ewentualnej realizacji przyjętego scenariusza może się pojawić w listopadowych prognozach. Decydenci polityczni uwzględniają w prognozach oczekiwania dotyczące stóp rynkowych, a jeśli bardziej stroma krzywa dochodowości oznacza, że przewiduje się, iż inflacja będzie poniżej celu za 2-3 lata, będzie to wskazywało na zbytni pośpiech inwestorów.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Tymczasem, kurs funta w relacji dolara pozostaje w zakresie piątkowego handlu. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania GBP/USD powróciły w zeszłym tygodniu ponad obszar w obrębie 1,3600, który znowu działa jako wsparcie.

kurs funta gbp usd

Najbliższy opór dla kabla stanowi teraz kanał średnich (100 oraz 200 MA), a także górną wstęga Bollingera. Kluczowy obszar horyzontalny wypada w okolicach okrągłego poziomu 1,40 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here