Naga MarketsWzględnie lekki kalendarz makroekonomiczny na najbliższy tydzień w Stanach Zjednoczonych będzie powodował, że dolar poruszać się będzie w rytmie wytyczonym przez ostatnie komunikaty Fed oraz wypowiedzi Donalda Trumpa. Analitycy ING zadają również tytułowe pytanie czy podwyżki Rezerwy Federalnej wystarczą by byczy trend na dolarze trwał dalej.


Reforma podatkowa prezydenta Trumpa zdaje się być teraz w centrum zainteresowania inwestorów z całego świata. Nie bez znaczenia są również podwyżki stóp Rezerwy Federalnej – należy tu przypomnieć ostatni komentarz Loretty Mester z Fed Cleveland, która stwierdziła, że ze spokojem przyjmuje pomysł stopniowych podwyżek w ciągu tego roku. Fakt, że Mester znana była z swojego gołębiego usposobienia jedynie podkreśla wagę tej wypowiedzi.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne, setupy techniczne czy rekomendacje walutowe  największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Zdaniem analityków ING same podwyżki już nie wystarczą by dolar kontynuował swój trend wzrostowy w takim samym tempie jakiego byliśmy świadkami w ostatnich dniach. Tegoroczne podwyżki Fed zostały już niemal w całości zdyskontowane przez rynek. To co może dodać sił popytowi na dolara są jednak dobre dane makroekonomiczne, które przybliżyłyby nas do prognozowanych na czerwiec oraz jesień podwyżek stóp procentowych.

Pokonany trójkąt na wykresie wskazuje, że spadki mogą potrwać do okolic 3,54. Analitycy ING celują troszkę wyżej – 3,6000

W tym momencie, sentyment rynkowy bardziej niż dolarowi sprzyja walutom z gospodarek rozwijających się. W krókim terminie TRY ma szanse na odrobienie strat względem dolara. Analitycy ING celują w poziom poniżej 3,6000 na USD/TRY.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here