Naga MarketsMężczyzna, nad którego rękami unosi się wykresPo wtorkowych silnych wzrostach sektora bankowego, środa przyniosła uspokojenie nastrojów, co przełożyło się także na obraz całego rynku. WIG-Banki zyskał nieznaczne 0,19%, dokładnie tyle samo co szeroki WIG. Relatywnie najlepiej radził sobie segment średnich spółek. mWIG40 wzrósł o 0,68%, do czego w szczególności przyczyniły się rosnące ceny akcji banku ING (+3,15%), a także Mercatora (+5,95%), Budimexu (+4,37%), czy GPW (+3,64%).

sWIG80 zaliczył spadek o 0,01%

Relatywnie najsłabszy w dniu wczorajszym na głównym parkiecie był sWIG80, który zaliczył spadek o 0,01%. Wczorajsza sesja nie przyniosła zmian w obrazie technicznym indeksu WIG20, który w dalszym ciągu porusza się w dość ograniczonym zakresie. Aktualnie rejon 1750 punktów uchodzi za opór, który strona popytowa musi pokonać, aby mógł nastąpić powrót do lokalnego trendu wzrostowego.

Najmocniejsze odbicie także w szerszym ujęciu obserwujemy na mWIG40, gdzie indeks znajduje się coraz bliżej maksimów z lipca. Warto zwrócić także uwagę, iż na alternatywnym rynku NewConnect NC Index widocznie odrabia straty z sierpnia i początku września, co wskazuje na powrót apetytu na ryzyko wśród inwestorów.

W środę miało miejsce posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, która swoją decyzją utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. W ocenie RPP, ożywienie gospodarcze w Polsce będzie postępować ale może być wolniejsze niż dotychczas. Rada nieznacznie zmodyfikowała swoje stanowisko wobec kursu PLN, wskazując iż brak wyraźnego i trwalszego osłabienie polskiego złotego będzie ograniczać tempo ożywienia.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

W dniu wczorajszym sesja w Stanach Zjednoczonych przebiegła w optymistycznych nastrojach – S&P 500 zyskał aż 1,74%. Jednym z powodów pozytywnych nastrojów była informacja, iż prezydent Trump zamierza ominąć Kongres i samodzielnie wspomóc konsumentów.

Pozytywne nastroje przełożyły się na wzrostową sesję w Azji i są wciąż obecne w godzinach porannych na co wskazują wzrosty notowań kontraktów terminowych na S&P 500 i DAX30 o ok. 0,4%. W związku z powyższym oczekujemy umiarkowanie pozytywnego otwarcia także w Warszawie.

Notowania indeksów (ostatnie 12-mcy)

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here