Naga MarketsW ostatnim raporcie datowanym na 20 września analitycy banku ING ocenili bieżącą i przyszłą sytuację korony norweskiej. Swoją opinię uzasadnili licznymi, fundamentalnymi spostrzeżeniami oraz skomentowali spodziewaną przez rynek podwyżkę stóp procentowych w Norwegii, pierwszą od 7 lat. Wskazują również najbardziej prawdopodobny termin kolejnej podwyżki.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

Analitycy zauważają, iż rynek oczekiwał tej podwyżki. Początkowo korona norweska lekko się umocniła, by następnie silnie stracić na wartości w stosunku do euro. Mogło być to spowodowane obniżeniem projekcji kolejnych podwyżek przez Norges Bank oraz łagodniejszym komentarzem dotyczącym przyszłej polityki monetarnej. W dzisiejszym komentarzu banku ING napisano:

– Nowa „ścieżka” podwyżek stóp procentowych jest tylko nieznacznie niższa i nadal sygnalizuje wystąpienie kolejnych do końca 2019 r. Jednak rynek widział możliwość podniesienia stóp aż trzykrotnie w przyszłym roku, co zostało nieco sprostowane przez Norges Bank i może świadczyć o ostrożniejszym podejściu.

– Podczas konferencji Norges Bank zaznaczył, że ​​kolejna podwyżka stóp nastąpi w 1 kw. 2019, co najprawdopodobniej oznacza marzec, biorąc pod uwagę, że NB preferuje zmianę stóp procentowych na konferencjach prasowych, na których posiadają nową prognozę – dodali analitycy.

Zobacz również: Analitycy ING wskazują dalszy kierunek dla notowań GBP/USD

 Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Kluczowym przesłaniem z dzisiejszego spotkania jest to, że NB może czuć się niekomfortowo z tempem podnoszenia stóp szybszym niż dwa razy w roku. Bank może być nadal otwarty na bardziej agresywną politykę monetarną po tym, jak zniknie początkowa niepewność co do wpływu wyższych stóp na gospodarkę (i jeśli znikną inne źródła niepewności, takie jak wojna handlowa USA-Chiny) – podsumowano w raporcie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do dolara najwyżej od 9 lipca – analiza techniczna
Następny artykułSantander BM obniża cenę docelową dla KGHMu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here