Naga MarketsW swoim dzisiejszym komentarzu rynkowym analitycy ING przyglądają się bliżej kondycji dolara amerykańskiego, wpływowi ostatnich publikacji Ifo na wycenę EUR/USD oraz dzielą się prognozami dotyczącymi GBP/USD.


Przerwa na oddech USD wciąż trwa, a rynek czeka na pierwsze decyzje prezydenta Trumpa mogące wesprzeć amerykańską walutę. Jesteśmy obecnie świadkami szerokiej konsolidacji dolara, mogącą przybrać formę łagodnych korekt w przypadku par z walutami gospodarek wschodzących. Nie widzimy jednak powodu, aby w krótkim terminie sytuacja na crossach dolara i walut EM miała ulec zmianie – przekonują analitycy ING.

Dzisiejsze indeksy Ifo wykazały łagodny spadek w ocenie kondycji największej europejskiej gospodarki. Gorsze od rynkowych prognoz dane odzwierciedlają, zdaniem banku przede wszystkim znacznie surowszą zimę, która negatywnie wpłynęła na sektor budowlany oraz możliwy wpływ protekcjonistycznej polityki Donalda Trumpa na krajowych eksporterów. Wpływ dzisiejszych danych na wycenę euro powinien pozostać marginalny w obliczu rosnącej inflacji w krajach strefy i niewielkich szans w zmianie retoryki EBC na bardziej gołębią. Analitycy ING przekonują, że EUR/USD może na nieco dłużej zagościć powyżej poziomu 1,07.

Codzienne raporty walutowe, komenatrze makroekonomiczne oraz setupy techniczne – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Zgodnie z oczekiwaniami, brytyjski Sąd Najwyższy wydał wyrok, zgodnie z którym to parlament ma zdecydować o uruchomieniu Artykułu 50. Uwaga rynku zwraca się zatem w kierunku postępu prac nad głosowaniem. A te może być burzliwe – oceniają analitycy banku. Opozycja może zapragnąć wtrącić swoje trzy grosze przez co okres politycznej niepewności w Wielkiej Brytanii będzie się wydłużał. W negatywny sposób wpływać to będzie na wycenę funta szterlinga co do którego ING jest niedźwiedzio nastawione. Poziomy powyżej 1,25 wyglądają atrakcyjnie dla sprzedających, którzy mogą liczyć na spadki GBP/USD nawet w okolice 1,21.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here