Naga Marketsing_logoSondaże przedwyborcze oraz prognozy dotyczące Fed. To dwa powody dla którego popyt na amerykańskiego dolara powinien utrzymać się na dotychczasowym poziomie – przekonują analitycy ING.


Członkowie FOMC byli w ostatnich miesiącach przekonani o tym, że dotychczasowa polityka monetarna Fed przynosi oczekiwany skutek. Amerykańska gospodarka pracuje na pełnych obrotach i wszyscy liczą na to, że piątkowy raport dotyczący zmiany poziomu PKB Stanów Zjednoczonych w trzecim kwartale 2016 jedynie to potwierdzi.

Ekonomiści ING liczą na publikację nieco wyższą niż obecny konsensus rynkowy. Wzrost do poziomu 2,6% wydaje się odpowiedni, biorąc pod uwagę fakt wciąż ciążącego na Stanach globalnego spowolnienia gospodarczego – przekonuje ING. Bank oczekuje, że prognozy grudniowej podwyżki utrzymają się w kolejnych tygodniach na poziomie 65-70%, co potwierdzać mogą ostatnie, dosyć jastrzębie wystąpienia członków FOMC.

chartWyścig o fotel prezydenta w Stanach powoli dobiega końca i choć zwycięstwo Clinton jest już niemal pewne, inwestorzy wciąż nie czują się pewnie z tym czynnikiem ryzyka za plecami. Nominowana przez Partię Demokratów Clinton utrzymuje sześciopunktową przewagę nad kandydatem Republikanów – Donaldem Trumpem, który w ostatnich dniach wyraźnie stracił swoje momentum.

ING jak samo zapewnia jest świadome niepewnego wyniku amerykańskich wyborów i ich potencjalnego wpływu na rynki finansowe. Niemniej jednak bank przychyla się do silnego dolara i wierzy, że do końca tego roku USD utrzyma swój kierunek, nabierając wartości do pozostałych walut z grupy G10.

Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here