Naga MarketsUrna do wyborówJuż w ten czwartek obędą się wybory parlamentarne w Wielkiej Brytami. Ich wynik będzie kluczowy jeśli chodzi o dalsze losy Brexitu. Z tego też powodu zmienność na kursie funta brytyjskiego będzie podwyższona pod koniec tygodnia. Co o funcie uważają analitycy ING?


Kurs funta z ograniczoną przestrzenią do wzrostów?

Jak zauważył Francesco Pesole, strateg walutowy w ING, według danych CFTC za tydzień od 27 listopada do 3 grudnia, inwestorzy spekulacyjni zmniejszyli pozycjonowanie na krótko na funcie szterlingu. Najnowsze badaniami opinii publicznej nadal wskazują na perspektywę wygranej przez Partię Konserwatywną w wyborach parlamentarnych, które będą miały miejsce już w ten czwartek. Jednak “pozycja netto na funcie wskazuje na 13% przewagę krótkich, co jest zgodne z jego pięcioletnią średnią i sugeruje, że potencjał wzrostu powinien być dość ograniczony”

Brexit: Ostatnia prosta przed wyborami, Partia Konserwatystów na czele

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Po tym jak w ubiegłym tygodniu doszło do wybicia z konsolidacji, kurs funta do dolara GBPUSD ruszył mocno w górę. Aktualnie wybity okrągły poziom 1,30 USD pozostaje kluczowym wsparciem, tak długo jak notowania utrzymują się powyżej obowiązuje scenariusz wzrostowy z celem nawet na 1,3330. Pamiętajmy o wyborach, które odbędą się już w najbliższy czwartek!

Wykres GBPUSD
GBPUSD interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here