Naga Marketsing_large_rgbJutrzejsze posiedzenie FOMC miało być tym „łatwym” – plany członków komitetu pokrzyżowały jednak coraz większe komplikacje na arenie geopolitycznej, słabszy popyt oraz niezadowalający poziom cen towarów. Wszystko to zdaniem analityków ING wzmaga niepewność rynkową.


Zobacz również: BofA Merrill – Trzymajcie krótkie pozycje na AUD i NZD. Szukajcie okazji do sprzedaży EUR

Chociaż sytuacja jest zdecydowanie mniej korzystna niż chciałoby tego FOMC to ING tak wierzy, że Komitet jutro ogłosi oficjalne zakończenie trzeciej tury programu luzowania ilościowego. Zaznacza jednocześnie, że obecnie nic nie jest pewne i FOMC ma wiele możliwości zaskoczenia rynków.

„To co nie powinno ulec jakiejkolwiek zmianie, to przede wszystkim dotychczasowa retoryka Komitetu. Spodziewamy się, że 29 października po raz kolejny będzie mówił o „wydłużonym okresie czasu” w kontekście zacieśniania polityki pieniężnej.” – dodaje ING.

Bardzo możliwe, że na jakiekolwiek decyzje będziemy musieli poczekać do grudniowego posiedzenia FOMC. Wcześniej, ta część instrukcji wyprzedzających nie ulegnie raczej jakiejkolwiek zmianie.

Zobacz również: BNP Paribas – Uważajcie na długie USD przed FOMC

Jaki wpływ jutrzejsze posiedzenie Komitetu będzie miało na rynki? Zdaniem ING nie powinno szerzej odbić się na pozycji dolara. Po raz kolejny jednak bank ostrzega – FOMC potrafi zaskakiwać.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here