Naga MarketsDziś tj. 11 września analitycy banku ING ocenili bieżącą i przyszłą siłę liry tureckiej. Swoją opinię uzasadnili licznymi, fundamentalnymi spostrzeżeniami. W ich ocenie w związku z silną deprecjacją walutowy krajowej, Bank Centralny Turcji (CBT) będzie „zmuszony” podnieść znacząco stopy procentowe na najbliższym posiedzeniu, jeśli zamierza zachować swoją wiarygodność.


Główny ekonomista ING, Muhammet Mercan oczekuje, że Centralny Bank Turcji podwyższy stopę procentową do 21% w odpowiedzi na słabość krajowej waluty i dalsze pogorszenie perspektyw inflacyjnych. W dzisiejszym raporcie napisał:

– Już w sierpniu CBT zareagował na spadek tureckiej liry zaostrzając płynność na rynku międzybankowym i przesuwając jednotygodniowe aukcje repo na górny próg procentowy, a co za tym idzie wzrosły koszty finansowania do 19,25%. Na wrześniowym posiedzeniu oczekujemy, że CBT podwyższy swoją stopę procentową o 325 punktów bazowych do 21%.

Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

– Sytuacja monetarna powinna zostać skorygowana na wrześniowym posiedzeniu w związku z ostatnimi wydarzeniami. Podniesienie głównej stopy procentowej spowodowałby, że stopa oprocentowania kredytu overnight i stopa LLW (Stopa LLW to oprocentowanie, według którego CBT pożycza bankom pieniądze pozwalając im zagospodarować ich nadwyżki płynności pod koniec dnia.) będą wynosiły odpowiednio 22,5% i 24%. – dodano w raporcie.

Kluczowe poziomy wsparcia i oporu na parze USD/TRY:

Wsparcie Opór
5.6915 6.5000
5.4200 6.8372
5.3263 7.1000

Zobacz również: Nomura: 7 krajów wschodzących zagrożonych kryzysem kursowymConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen AUDJPY, EURGBP, EURCAD – 11 września 2018
Następny artykułCarney pozostanie prezesem BoE do 2020 roku
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here