Naga MarketsPiątkowa sesja była wyjątkowe emocje nie tylko akcjonariuszom Deutsche Banku, ale też właścicielom innych spółek z sektora bankowego. Notowania holenderskiego ING Groep zanotowały w piątek największe spadki od dwóch miesięcy, po tym jak pojawiły się doniesienia o planowanych masowych zwolnieniach w Banku, które miałby zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu. O planowanych zwolnieniach poinformowała holenderska gazeta Het Financieele Dagblad. Zapowiadana reorganizacja miałaby na celu scentralizowanie procesu zarządzania w ING, a także osiągnięcie oszczędności rzędu miliardów euro. Bank nie odniósł się do tych doniesień. Rynek negatywnie odebrał informację podaną przez Het Financieele Dagblad, ponieważ mogłoby to wskazywać, że również i ta instytucja może mieć kłopoty z utrzymaniem bezpiecznego poziomu kapitału. Inwestorzy są w ostatnich tygodniach przeczuleni w tej kwestii ze względu na głośne problemy Deutsche Banku, który stanowi zagrożenie dla stabilności globalnego sektora finansowego.

Według informacji dziennika Het Financieele Dagblad, ING jest zainteresowany kontynuacją działalności w Belgii, Holandii, Niemczech oraz w Polsce. Bank ma mieć wątpliwości, czy pozostać w Turcji. Ponadto rozważane jest zmniejszenie skali działalności we Francji oraz we Włoszech. ING zatrudnia 52 tys. pracowników. Bank ma udzielić szczegółowych informacji na temat planowanych zmian w swojej strategii podczas dnia inwestora zaplanowanego na najbliższy poniedziałek 3 października. Do tej pory rekomendacje większości domów maklerskich były przychylne dla ING. 22 z nich zaleca kupno akcji Banku z ceną docelową na poziomie 12.83 euro, co daje ponad 20% potencjału do wzrostu w stosunku do obecnej wyceny rynkowej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

ss2Od strony technicznej akcje spółki znajdują się w szerokim kanale spadkowym, aczkolwiek zwrot z piątkowego popołudnia może stanowić nowy wyższy dołek w sekwencji wzrostowej, która mogłaby się przerodzić w długoterminową zmianę trendu. Doniesienia o ugodzie pomiędzy Deutsche Bankiem oraz Departamentem Sprawiedliwości wypchnęły akcje spółek z sektora bankowego, w tym także ING. Obronione zostało wsparcie na poziomie 10 euro za akcję, jednak perspektywy wciąż pozostają spadkowe. Do momentu, kiedy spółka utrzymuje się poniżej 12 euro za akcję scenariusze bazowym pozostaje scenariusz spadkowy.

inga-nl_09_18-03_10

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here