Naga Marketsing_logoNiekwestionowanym hitem wczorajszej sesji były longi na brytyjskim funcie. GBP umocniło się wczoraj niemal 2% w stosunku do dolara amerykańskiego co powoduje, że analitycy ING zamierzają szukać okazji do wejścia w krótkie pozycje, wykorzystując odreagowanie inwestorów.


chartOdreagować powinien nie tylko funt, ale i amerykański dolar który po niedawnych komentarzach prezydenta-elekta Donalda Trumpa dość mocno tracił w stosunku do pozostałych walut G10. Katalizatorem wzrostów USD powinny być dzisiejsze dane dotyczące CPI, któe zdaniem analityków ING przekroczy wartość 2% r/r – po raz pierwszy od połowy 2014 roku. Dobre wiadomości z Stanów Zjednoczonych będą wspierać sprzedających JPY, GBP oraz EUR – czytamy w dzisiejszym komentarzu rynkowym.

Spadek kursu powinien pokryć się z spadkiem rentowności amerykańskich obligacji i zwiększonym popytem na dolara. Nic nie stoi więc na przeszkodzie by EUR/USD ponownie przetestowało – tym razem od góry – poziom 1,0600.

Codzienne raporty walutowe, komenatrze makroekonomiczne oraz setupy techniczne – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!

Najważniejszym punktem dzisiejszego kalendarza makroekonomicznego pozostaje jednak decyzja Bank of Canada w sprawie wysokości stóp procentowych. Ostatnie dane dotyczące kanadyjskiego rynku pracy sprawiają, że dodatkowy stymulus w postaci obniżenia poziomu stóp wydaje się niepotrzebny. Pozostajemy jednak ostrożnie nastawieni w stosunku CAD licząc się z możliwością niespodzianki ze strony gubernatora Poloza – przekonują analitycy ING.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here