Naga MarketsING Bank wyceniony na 194,60 zł. Atak na opór 170 zł tylko kwestią czasu Akcje ING Banku Śląskiego zostały wycenione na 194,60 zł w najnowszej rekomendacji Haitong Banku. Zdaniem autora raportu, bank będzie beneficjentem ożywienia na rynku kredytowym. Z kolei w rekomendacji DM BDM, spółkę wyceniono na 170 zł z zaleceniem akumuluj.

„Podnosimy naszą cenę docelową dla ING BSK do PLN 170/akcję z PLN 126 poprzednio i podwyższamy rekomendację do Akumuluj z Trzymaj. W okresie 2-3Q20 ING BSK zdecydowanie pozytywnie wyróżniał się na tle sektora działalnością operacyjną, w efekcie czego oczekiwany przez nas spadek zysku netto w 2020 r. (-11% r/r) będzie znacząco niższy niż średnio w sektorze. Uważamy, że premia w wycenie do innych banków jest uzasadniona biorąc pod uwagę ponadprzeciętną rentowność, minimalną ekspozycję na CHF, przewidywalność, a także stabilny wzrost wyników w kolejnych latach” – uzasadniono w raporcie DM BDM.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie pochwalono bank za utrzymanie względnie dobrych wyników w całym roku oraz szczególnie za lepsze od prognoz wyniki za II i III kwartał roku. W raporcie mówi się o wysokiej rentowności banku i prognozuje dobre wyniki w przyszłości.

„Oczekujemy, że po nieznacznym spadku zysku netto w 2020 r. wzrost w
2021/22 będzie mniej dynamiczny (odpowiednio 4/11%) niż w większości banków. Zakładamy, że w 2021 r. lepsze przychody podstawowe zostaną częściowo skompensowane przez wyższe koszty. Nasze prognozy na 2021/22 są odpowiednio 14/5% powyżej konsensusu” – podano w raporcie.

Pozytywny sentyment

Wykres pokazuje, że skala odbicia w listopadzie było naprawdę imponująca, a następująca po odbiciu korekta dość płytka. Już w rejonie 150 zł cena kilka razy reagowała odbiciem. To pokazuje dobry sentyment do spółki i sugeruje dalszy wzrost ceny. Kolejny atak na główny opór przy 170 zł, zdaje się być tylko kwestią czasu.

ing bank

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here