Naga MarketsING Bank w korekcie po wyznaczeniu nowego maksimum trendu Kurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,01%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 262 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,51% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 265 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o niemal 90%.

Słaba korekta

Notowania ING Banku wyszły niedawno na nowe maksima trendu wzrostowego. Wybicie poprzedniego szczytu szybko przerodziło się jednak w korektę. Na wykresie obserwujemy niewielką dynamikę spadku notowań. Wydaje się też, że w obliczu podwyżek stóp procentowych, kursy sektora powinny nadal wzrastać. Jeżeli kurs nie zareaguje na obecnym wsparciu to kolejna szansa powinna pojawić się przy 3 miesięcznej linii trendu.ing bank 29.10.2021
Notowania ING Banku 29.10.2021

5,10 zł dywidendy

Zarząd ING Banku Śląskiego podjął decyzję o przedłożeniu nadzwyczajnemu walnemu zgromadzeniu propozycji podziału części zysku netto za 2020 rok, pozostawionego jako zysk niepodzielony. Zarząd proponuje przeznaczyć na wypłatę dywidendy kwotę 663,51 mln zł, czyli 5,1 zł brutto na jedną akcję, podał bank.

“Wysokość proponowanej dywidendy to równowartość 50% jednostkowego i skonsolidowanego zysku netto banku za 2020 rok. Jednocześnie, zgodnie z propozycją zarządu, termin nabycia praw do dywidendy przypadałby na dzień 4 grudnia 2021 roku, a termin wypłaty na 10 grudnia 2021 roku” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr gpw | dzisiejszy kurs lewa | notowania celon | newconnect akcje | jsw gpw | euro online | cdprojekt cena akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here