Naga MarketsfedZ dzisiejszej noty opublikowanej przez bank ING wynika, iż analitycy banku mimo wyraźnego stonowania retoryki amerykańskiej Rezerwy Federalnej – nadal oczekują podwyższenia stóp procentowych. Czy już niebawem będziemy mogli spodziewać się dodatkowych 25bp? 


Opublikowana dziś nota banku wskazuje na nadal pozytywne odczucia analityków banku ING w stosunku do ewentualnych podwyżek stóp procentowych, podczas gdy retoryka Rezerwy Federalnej, czyli amerykańskiego Banku Centralnego nadal pozostaje bez zmian.

Zespół analityków ING Banku wskazuje w w wydanym raporcie, iż rynki finansowe nadal liczą na podwyżkę stóp procentowych – która nastąpić powinna już niebawem. Łagodzenie polityki monetarnej w końcu powinno ustąpić – piszą analitycy banku.

Kolejnym posunięciem Fed powinien być wzrost stóp procentowych o 25bp – co powinno być formalnością w przypadku, gdy gospodarka działa dość silnie, z niewielkimi wolnymi mocami produkcyjnymi. To powoduje wzrost presji płacowej na rynku pracy, co powinno utrzymać zaufanie konsumentów i wspierać wydatki. W tym wypadku wzrost stóp procentowych jest nie tylko możliwy, ale i oczekiwany.

Jak dodają analitycy: “Wierzymy, że Rezerwa Federalna przezwycięży obecną powściągliwość i podwyżki stóp procentowych o 25 pb w okresie letnim“.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here