Naga Marketsing bankKurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, spadał podczas sesji z ubiegłego piątku o około 6,69%. Akcje taniały o 9,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 131,60 zł. Jest to fatalny wynik na tle zyskującego w piątek 1% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 134 zł. Od początku bieżącego roku kurs spadł w szczytowym momencie o ponad 35%.


Odbicie tylko korekcyjne?

Koronawirusowa panika dotknęła w dużym stopniu sektor bankowy i także ING Bank, który dotąd wyróżniał się pozytywnie na tle sektora. Kurs błyskawicznie spadł o 35% i zatrzymał się na poziomie 135 zł czyli istotnym poziomie wsparcia. Obicie, które się dokonało zdołało jak dotąd dotrzeć do poziomu wcześniejszego dołka. Na wykresie tygodniowym widać, że potem pojawiła się znowu reakcja podażowa i cena szybko spadła poniżej dołka z okresu paniki. Taka sytuacja sugeruje możliwą kontynuacje przeceny.

ing bank 6.04.2020
Notowania ING Banku 6.04.2020

Niższe stopy procentowe pogorszą wyniki

Zarząd ING Banku Śląskiego szacuje, że decyzje Rady Polityki Pieniężnej związane ze zmianą stóp procentowych będą miały negatywny wpływ na wynik odsetkowy grupy kapitałowej banku za 2020 rok w przedziale 50-80 mln zł. Faktyczny wpływ będzie uzależniony od kształtu krzywej dochodowości oraz realizacji założeń biznesowych. Zarząd banku przedstawi zaktualizowaną informację dotyczącą wpływu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19 na działalność banku i jego spółek zależnych w raporcie finansowym za I kwartał 2020 roku, dodano. Bank oraz jego spółki zależne zachowują dobrą i stabilną sytuację płynnościową i kapitałową w obliczu pandemii, mimo że część z jego oddziałów zostało w ostatnim czasie zamknięte.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here