Naga MarketsING Bank Śląski z próba zakończenia korekty. Już niedaleko 200 zł Kurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,20%. Akcje drożały o 4 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 187 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,22% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 186 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o niemal 90%.

W kanale wzrostowym

Notowania ING Banku można zaliczyć do jednych z silniejszych w sektorze bankowym. Obecnie kurs podnosi się po ostatniej korekcie. Na wykresie można wyznaczyć kanał wzrostowy o mocnym nachyleniu. To pokazuje jak duża jest dynamika trendu w ostatnich miesiącach. Od listopada kurs poszybował już o blisko 90%. Niewiele brakuje do wybicia poprzedniego maksimum przy niemal 190 zł, a więc celem powinna być psychologiczna bariera 200 zł.

InvestCuffs

Te artykuły również Cię zainteresują
ing bank 2.03.2021
Notowania ING Banku 2.03.2021

ING gotowe na ugody

ING Bank Śląski jest przygotowany do zawierania ugód z klientami posiadającymi kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich, poinformował prezes Brunon Bartkiewicz. Według niego, obecny poziom niepewności sprawia, że klienci nie będą przystępować do ugód z bankami.

“Ten problem powinien być rozwiązany. Sądzimy, że ugoda zaproponowana przez przewodniczącego KNF zmierza w tę stronę. Wydaje się, że rynek jednak oczekuje bardzo wyraźnie na dzień 25 marca i przesądzenie w tym temacie. Z naszej perspektywy to jest kolejne opóźnienie dla rozwiązywania tego problemu. My w każdym razie chcielibyśmy, aby ten element niepewności na mapie naszego ryzyka był ograniczony” – powiedział Bartkiewicz podczas konferencji online. Jak podkreślił, kwestia franków była bardzo istotnym elementem niepewności dla konstruowania planów rozbudowy polskiego sektora finansowego przez ostatnie lata.

“Nie tylko się szykujemy, ale w moim przekonaniu, jesteśmy przygotowani do tego, jeśli takie okoliczności zaistnieją – przystąpić do realizacji tego typu ugód, ponieważ one redukują ów poziom niepewności” – powiedział prezes. Bank podał dziś, że w IV kwartale 2020 roku zmieniono założenia w modelu szacowania rezerw na ryzyko prawne walutowych kredytów hipotecznych, w tym m.in.: uwzględniono nowy scenariusz oparty na ugodach, który jest zgodny z propozycją przedstawioną w grudniu 2020 przez KNF, oraz zwiększono liczbę prognozowanych spraw spornych, które mogą zakończyć się unieważnieniem umowy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: przewidywany kurs dolara | kurs cd projekt | ropa wti prognozy | notowania kryptowalut | ceny ropy wti |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here