Naga MarketsING Bank Śląski w kanale wzrostowym. Brak oznak silnej wyprzedaży Kurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,65%. Akcje drożały o 2,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 172,80 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 172,80 zł. W sumie od końca października akcje spółki zdrożały o niemal 80%.

Łagodna korekta

Notowania ING Banku można zaliczyć do jednych z silniejszych w sektorze bankowym. Także w opinii analityków, często bank wyceniany jest lepiej niż konkurencja. Wydaje się więc, że spółka powinna liderować sektorowi. Obecnie na wykresie mamy okres łagodnej korekty i można zakładać, że w najgorszym wypadku, spadki osiągną zasięg porównywalny z poprzednim cofnięciem. Na wykresie nie widać bowiem żadnych oznak paniki czy dużej wyprzedaży. Bazowy scenariusz zakłada więc, że jest to typowe techniczne cofnięcie kursu.

Te artykuły również Cię zainteresują
ing bank 25.01.2021
Notowania ING Banku 25.01.2021

Zalecenie wstrzymania dywidendy

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła ING Bankowi Śląskiemu (ING BSK) wstrzymanie wypłaty dywidendy z zysku w I poł. 2021 r. i niepodejmowanie przez bank w I poł. 2021 roku, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem bazy kapitałowej, podał bank.

“Zarząd ING Banku Śląskiego […] podjął uchwałę, w której zadeklarował podjęcie działań zmierzających do stosowania indywidualnego zalecenia Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącego polityki dywidendowej banku w pierwszym półroczu 2021 roku. Uchwała ta została podjęta w związku z zaleceniami KNF, które zostały sformułowane w piśmie otrzymanym przez bank 14 stycznia 2021 roku. W ramach tego pisma KNF poinformowała również, że jej stanowisko w sprawie polityki dywidendowej banków komercyjnych w II połowie 2021 roku będzie przedstawione odrębnie po dokonaniu analizy sytuacji sektora bankowego w pierwszym półroczu, podkreślono. W kwietniu 2020 r. akcjonariusze ING BSK zdecydowali o przeznaczeniu części zysku za 2019 r. na kapitał rezerwowy w kwocie 1,15 mld zł i niewypłacaniu dywidendy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos gpw | dax spekulant | dow index | jsw giełda | pkn akcje | wykres nasdaq |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here