Naga MarketsING Bank Śląski przy marcowych minimach. Szansa na korektę Kurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,89%. Akcje drożały o 5,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 139,20 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,33% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 139 zł. Od początku bieżącego roku kurs spadł w szczytowym momencie o ponad 40%.

  • Znamy wyniki banku za II kwartał
  • Na wykresie początek korekty

Znowu przy marcowych minimach

Notowania spółek z sektora bankowego są silnie obciążone niskimi stopami procentowymi, które zostały wprowadzone w okresie wybuchu pandemii. To czynnik, który znacząco utrudnia bankom zarabianie pieniędzy. Na razie nie oczekuje się szybkiego powrotu do choćby odrobinę wyższych stóp procentowych i wydaje się, że jest to główny powód braku większego odbicia od marca na tych spółkach. Spoglądając na notowania tygodniowe ING Banku, widać że cena szybko wróciła na marcowe minima. Tu pojawia się szansa na choćby korekcyjne odbicie.

ing bank 11.08.2020
Notowania ING Banku 11.08.2020

Wyniki nie zaskoczyły

ING Bank Śląski odnotował 316,2 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 469,1 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank w raporcie. Wynik z tytułu odsetek wyniósł 1 099,2 mln zł wobec 1 053,2 mln zł rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji i opłat sięgnął 344 mln zł wobec 353,7 mln zł rok wcześniej.

“W I połowie 2020 roku przychody z tytułu odsetek wzrosły o 4,4% względem I połowy 2019 roku, głównie za sprawą wyższych odsetek od kredytów i innych należności udzielonych klientom. Z drugiej strony, koszty z tytułu odsetek spadły o 12,8% r/r, przede wszystkim ze względu na niższe koszty zobowiązań wobec klientów. W konsekwencji, wynik netto z tytułu odsetek zwiększył się o 8,6% r/r, czyli o 177,9 mln zł do poziomu 2 251,3 mln zł.

Ze względu na obniżki stóp procentowych (stopa referencyjna spadła z 1,5% do 0,1%) pod presją znajduję się marża odsetkowa banku (spadek stawek WIBOR, obniżenie maksymalnego oprocentowania kredytów z 10% do 7,2%, zmiana wysokości i oprocentowania rezerwy obowiązkowej)” – czytamy w sprawozdaniu zarząduConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here