Naga Markets

ING Bank Śląski coraz bliżej tegorocznych minimów Kurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,30%. Akcje drożały o 1,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 139,80 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 1,61% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 139,80 zł.

Ponad 15% cofnięcie

Notowania ING Banku zaliczyły ponad 15% cofnięcie w drugiej połowie kończącego się miesiąca. Tym samym zwyżka z pierwszej połowy września została niemal całkowicie wymazana. Obecnie kurs znajduje się już bardzo blisko tegorocznych minimów, a sądząc po fatalnym sentymencie na GPW, nowe minima mogą być kwestią czasu.

ing bank 29.09.2022

Dodatkowa składka

Rada Funduszu Wsparcia Kredytobiorców (FWK) na podstawie danych o wielkości portfeli kredytów mieszkaniowych z opóźnieniem w spłacie kapitału lub odsetek przekraczającym 90 dni ustaliła wysokość składki dla ING Banku Śląskiego na 7,2 mln zł oraz na 7,3 mln zł dla grupy kapitałowej, podał bank.

“Ponadto zarząd banku oczekuje, że w IV kwartale 2022 roku otrzyma informację o składce na FWK za III kwartał 2022 roku. Bank szacuje, że wyniesie ona ok. 18 mln zł na poziomie jednostkowym oraz na poziomie skonsolidowanym” – czytamy w komunikacie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena ropy spada pod presją dolara, OPEC+ może mocno ograniczyć produkcję
Następny artykułCD Projekt kontynuuje zwyżkę, mimo balastu pozycji krótkich w rejestrze KNF
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here