Naga Marketsing bankKurs akcji spółki ING Bank Śląski, jednego z najpopularniejszych banków działających na krajowym rynku, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,29%. Akcje taniały o 6 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 131,60 zł. Jest to fatalny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 134 zł. Od początku bieżącego roku kurs spadł w szczytowym momencie o ponad 35%.

Kurs blisko minimów

Notowania spółki silnie straciły na wybuchu pandemii, a w dodatku obniżanie stóp procentowych negatywnie wpływa na ich perspektywy przyszłych wyników. To powoduje, że kursy spółek bankowych dużo trudniej odrabiają doznane straty. Na wykresie dziennym widać jednak, że cena naruszyła poziom pierwszego dołka, jednak generalnie bronione jest wsparcie przy 135 zł. Wydaje się, że okolice te mogą posłużyć do dokonania kolejnego odbicia w górę, które może okazać się już nieco trwalsze niż pierwsza próba. Scenariusz taki można oprzeć na ogólnej poprawie sentymentu. Jeżeli jednak nie dotknie on banków lub nastroje się pogorszą, możliwe że kurs poprawi minima. Dynamika spadków nie jest jednak już tak duża, dlatego wydaje się popyt powoli zbiera siły na dokonanie korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
ing bank 21.04.2020
Notowania ING Bank 21.04.2020

13 mld zł w ramach Portfelowej Linii Gwarancyjnej

ING Bank Śląski jako pierwszy bank udostępnia Portfelową Linię Gwarancyjną z Funduszu Gwarancji Płynnościowych we współpracy z BGK. Bankowi został przyznany limit w wysokości 13 mld zł do wykorzystania na gwarancje do kredytów obrotowych. Z nowego instrumentu mogą skorzystać firmy będące klientami banku. “Obecna sytuacja wymaga szczególnego wsparcia naszych klientów w prowadzeniu ich działalności. Udział w nowym programie BGK to kolejny krok w tym obszarze. Dzięki gwarancjom udzielonym na zabezpieczenie kredytu, nasi klienci będą mogli zachować płynność finansową i ciągłość działania” – dodano w komunikacie. Program pokrywa do 80% kwoty kredytu i obejmuje gwarancją kwotę od minimum 3,5 mln zł do 200 mln zł. Okres gwarancji wynosi maksymalnie 27 miesięcy i nie może być dłuższy niż okres, na jaki udzielono kredytu plus 3 miesiące.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here