Naga MarketsING logoKorekta wzrostowa EUR/USD naciąga się coraz wyraźniej – analitycy ING wierzą, że wchodzimy w okres dłuższej konsolidacji, która może potrwać kilka następnych miesięcy. W przypadku USD/JPY zwracają uwagę natomiast na 50-dniową średnią ruchomą – jej pokonanie może zadecydować o odwróceniu obecnego momentum.


EUR/USD – konsolidacja przed dalszymi spadkami

Wykres EUR/USD oczami ING
Wykres EUR/USD oczami ING

Zanim na euro do dolara ponownie zobaczymy trend spadkowy powinniśmy przygotować się na co najmniej kilka tygodni konsolidacji. Silne krótkoterminowe opory na wykresie dziennym pokrywają się z górnym ograniczeniem spadkowego kanału regresji w okolicach 1.1015 oraz 50DMA 1.1210.

Potencjał wzrostowy w przeciągu kilku następnych dni może być więc ograniczony, jednak kolejne sesje przyniosą ruch w bok. ING zaleca sprzedaż rajdów w stronę górnego ograniczenia kanału na wykresie dziennym.

USD/JPY – 119.11 zadecyduje o dalszych ruchach

USD/JPY na wykresie H4
USD/JPY na wykresie H4

Dolar amerykański do japońskiego jena nie był w stanie zamknąć się powyżej 121.50 i cena obecnie znajduje się nad 119.50. Według analityków ING o wiele istotniejszym poziomem będzie 119.11 – wyznaczany przez 50DMA. Jeżeli zejdziemy poniżej wtedy powinniśmy spodziewać się głębszej korekty i odwrócenia momentum na spadkowe.

Przez kilka kolejnych tygodni możemy spodziewać się również konsolidacji pomiędzy wspomnianym wsparciem oraz strefą oporu 120.50-121.50.

Więcej rekomendacji, oraz opisów pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here