Naga MarketsInfoSCAN S.A. działa na rynku telemedycznym, skupiając swoją działalność w zakresie diagnostyki stanu zdrowia pacjentów.

infoscan

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka ma za sobą solidne wzrosty, które zaczęły się na początku 2017 roku. Szczyt został osiągnięty w połowie ubiegłego roku i od tego czasu notowania spadają. Często w przypadku tego typu spółek istotniejsze są oczekiwana przyszłego sukcesu niż obecne wyniki. Wydaje się, że spółka ma taki okres za sobą, gdyż trudno wytłumaczyć wzrosty z poprzednich lat wynikami, skoro te były i nadal są słabe, spółka co roku notuje straty. Najbliższy raport poznamy 21 marca. Na początku roku spadki zostały pogłębione i to przy wyraźnym wzroście obrotów. Powodem były problemy spółki w USA. Tamtejsza Agencja Żywności i Leków nie dopuściła urządzenia MED Recorder do sprzedaży na rynku amerykańskim. Warto też przypomnieć, że spółka dość dziwnie przedstawiła tę informację, co jednak w niczym nie pomogło, natomiast mogło zrazić część inwestorów. Oczywiście firma nadal wierzy w sukces w USA – wynika z kolejnych komunikatów. W jednej z najnowszych rekomendacji, wyliczono że spółka jeszcze w 2019 roku zanotuje stratę netto nie przekraczającą 4 mln zł.

Zysk ma się pojawić w 2020 roku, cały czas za to mają rosnąć przychody. Wydaje się, że spółce przydałby się mocny raport, który pokazałby fakty, a nie tylko oczekiwania przyszłych wyników. Przed kilkoma dniami pojawiła się informacja o tym, że we współpracy z singapurskim partnerem, spółka uruchomi komercyjne badania bezdechu sennego z wykorzystaniem urządzenia MED Recorder w dwóch filipińskich szpitalach. Silna reakcja na wykresie, również to, że wyższe obroty miały miejsce nie tylko podczas spadków, ale również teraz – zdają się pokazywać, że sentyment do spółki wciąż jest pozytywny. Wydaje się więc, że w krótki okresie czasu popyt powinien atakować linię bessy.

Czytaj także: T-Bull [TBL], Synektik [SNT] – Gorące spółki dnia 18.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here