Naga MarketsInfluencerzy z Wall Street wyznaczają nowe trendy. Zarobki niektórych z nich przebijają nawet bankierówPoczątkowo nikt nie potrafił wyjaśnić, dlaczego biznes w Betterment, skierowany do początkujących inwestorów, zaczął nabierać tempa. W ciągu jednego dnia zarejestrowało się około 10 tysięcy osób. Potem przyszła odpowiedź: 25-letni TikToker z Tennessee zamieszczał filmy opisujące, jak szybko zostać emerytem-milionerem korzystając z platformy. Okazało się, że jest to początek nowego trendu, w którym influencerzy przechodzą na obszar związany z finansami. Tak narodził się trend finfluencerów (od połączenia słowa finance i influencer) na Wall Street

  • Finfluencerzy potrafią przedstawić zagadnienia związane z tematyką finansów w prosty i przejrzysty sposób
  • Coraz więcej firm i agencji rozpoczyna współpracę z influencerami
  • Austin Hankwitz przyznał, że na promowaniu różnych platform zarabia ponad 500 tysięcy dolarów rocznie 
  • Haley Sacks, znana jako Pani Dow Jones porównuje świat finansów do popkultury
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street: Influencerzy zaczynają przygodę z edukacją związaną ze światem finansów

Wspomniany TikToker nazywa się Austin Hankwitz i udało mu się awansować na kolejny poziom w hierarchii w social mediach – został tzw. „finfluencerem”.Zastanawialiśmy się, skąd bierze się ta zwiększona aktywność. To nie było sponsorowane przez nas, więc nie mieliśmy pojęcia – powiedziała dyrektor ds. komunikacji w Betterment, Arielle Sobel, nawiązując do nagłego wzrostu aktywności klientów.

Okazuje się że nastolatkowie i dwudziestolatkowie torują sobie kolejną drogę w kierunku Wall Street. Ich materiały, które dotychczas kręciły się wokół obszarów obejmujących lifehacki, produkty kosmetyczne czy hollywoodzkie hity – teraz przechodzą na obszar związany z tematyką finansów.

Hankwitz i inni influencerzy potrafią przedstawić zagadnienia, takie jak inwestowanie pasywne czy obchodzenie się z podatkami w bardzo prosty i przejrzysty sposób. W swoich filmach na mediach społecznościowych wykorzystują zabawne zwroty, muzykę i kolorowe napisy, dzięki temu produkty inwestycyjne stają się bardziej zrozumiałe dla millenialsów i generacji Z.

Dla branży finansowej, współpraca z influencerami może być oczywistym wyborem – nigdy wcześniej nie było szybszego i bardziej bezpośredniego dostępu do tej grupy demograficznej, szczególnie w czasach, gdy inwestycje detaliczne gwałtownie wzrosły.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że liczba godzin spędzonych na korzystaniu z aplikacji finansowych wzrosła w USA o 90% w porównaniu z rokiem poprzednim, podczas gdy liczba pobrań takich aplikacji wzrosła o 20% – wynika z danych firmy analitycznej App Annie. Udział w giełdzie za pośrednictwem telefonów komórkowych również wzrosła, a godziny spędzone na aplikacjach do inwestowania i handlu wzrosły o 135%.

Firma Betterment po analizie danych dotyczących aktywności swoich klientów od razu postanowiła zatrudnić Hankwitza. Influencer zaczął ją promować za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

invest

Z kolei inna firma doradcza – Wealthfront – postanowiła pójść za ciosem i rozpocząć współpracę z 15 influencerami. Jednym z nich jest Haley Sacks, znana na Instagramie jako Pani Dow Jones.

Szczerze mówiąc oni są po prostu lepsi w opowiadaniu naszej historii niż my – powiedział szef ds. komunikacji firmy Wealthfront.

Jak wygląda nowa praca Hankwitza i jakie są jego zarobki?

Do zeszłego roku Hankwitz zajmował się finansami w „starym” stylu – pracował nad fuzjami i przejęciami dla firmy z branży opieki zdrowotnej. Kręcenie filmów na TikToku było jego zajęciem dodatkowym.

Teraz jest gorącym towarem dla startupów i firm finansowych, które chcą dotrzeć do 495 tysięcy jego zwolenników. Niektóre z nich zatrudniły go do doradztwa marketingowego. Influencer zostaje również zapraszany na czaty z prezesami, a czasami nawet na spotkania zarządu firmy.

Hankwitz pobiera od 4500 do 8000 dolarów za post na swojej stronie na TikToku. Fundrise, platforma do inwestowania w nieruchomości, płaci mu co miesiąc za opublikowanie dwóch filmów na jego TikToku, a także oferuje mu miesięczny bonus w wysokości aż 2000 dolarów w oparciu o to, ile osób założy konto na platformie.

BlockFi, platforma do handlu kryptowalutami, oferuje mu 25 dolarów za każdą osobę, która przejdzie na platformę dzięki jego unikalnemu kodowi. Z kolei, aplikacja Public.com zaoferowała mu miesięczne wynagrodzenie.

Hankwitz szacuje, że zasilił ponad 240 kont dla Fundrise, 1653 dla Public i dziesiątki tysięcy dla Betterment. Jego unikalny kod przyniósł platformie BlockFi zakupy kryptowalut o łącznej wartości aż 268 tysięcy dolarów w ciągu miesiąca.

W sumie influencer reprezentuje sześć firm. Co więcej, za kwoty od 4 do 17 dolarów miesięcznie, jego fani mają dostęp do kanału Patreon, gdzie oferuje on głębszą analizę inwestycyjną i finansową. Obecnie z tej usługi korzysta około 1100 osób.

Hankwitz odmówił podania konkretnej rocznej kwoty jaka zarabia, ale przyznał że wynosi ona ponad 500 tysięcy dolarów. Dodał również, że od marca 2020 roku zbudował portfel o wartości około 1,3 miliona dolarów.

Przedstawiamy Bullish Studio, czyli agencję talentów dla influencerów

Jak widzimy media społecznościowe mogą być lukratywnym biznesem dla osób posiadających duże grono zwolenników i umiejętność „popychania” klientów w kierunku produktów finansowych.

Zgodnie z danymi Briana Hanly’ego, dyrektora generalnego Bullish Studio – agencji talentów dla influencerów – twórcy treści związanych z obszarem finansów otrzymują wynagrodzenie w wysokości od 100 do 1500 dolarów za pojedynczą reklamę na story swojego Instagrama. Z kolei za umieszczenie postu dostają kwoty rzędu od 1000 do 10 000 dolarów. Na TikToku koszt jednego posta może wynosić od 2500 do 20 000 dolarów, w zależności od liczby followersów twórcy.

Aby dostać się do Bullish Studio, twórcy muszą wypracować pewną osobowość na swoich mediach społecznościowych. Na FinToku i jego Instagramowym odpowiedniku jest jednak wystarczająco miejsca dla każdego.

Twórcy w różnym wieku, z różnych środowisk i grup etnicznych oferują porady na temat różnych instrumentów inwestycyjnych. Dzięki nim inwestycje w nieruchomości czy handel opcjami są dla millenialsów o wiele prostsze.

Pani Dow Jones, czyli idealny przykład finfluencera

Spójrzmy na przykład Haley Sacks, czyli wspomnianej Pani Dow Jones. Influencerka posiada obecnie 215 tysiecy obserwujących na swoim Instagramie. W jaki sposób zdobyła tak wielką publiczność? Przede wszystkim tłumaczyła z pozoru trudne pojęcia związane z tematyka finansów, w obrazowy sposób. Na przykład wyjaśniła czym jest procent składany, porównując go do sławy Billie Eilish, natomiast bitcoina porównała z ponownym romansem Jennifer Lopez i Bena Afflecka.

Sacks rozpoczęła swoją karierę pracując dla Davida Lettermana i producenta Saturday Night Live, Lorne Michaelsa. Początkowo nauka o pieniądzach była dla niej trudna. Jednym ze sposobów, aby uczynić ją bardziej zrozumiałą było porównanie jej do popkultury i plotek o celebrytach. Na tym założeniu utworzyła profil Pani Dow Jones w 2017 roku.

Jeśli możesz zrozumieć ludzkie relacje między dwoma celebrytami, wtedy możesz zrozumieć każdą koncepcję finansową. Jeśli interesuje Cię świat finansów i lubisz popkulturę, wtedy znajdziemy wspólny język – powiedziała Sacks.

Sacks korzysta również z niedawnego popytu na treści dotyczące finansów osobistych. Udostępniła kurs na swojej stronie internetowej o nazwie Finance Is Cool. W poniedziałek jej zwolennicy będą mogli kupić kurs za 115 dolarów, który ma ich nauczyć, jak zarządzać swoimi pieniędzmi. Wśród innych popkulturowych odniesień w kursie, Sacks wzorowała się na jednej z postaci z serialu „Przyjaciele”, aby wytłumaczyć swoim zwolennikom budowanie funduszu awaryjnego.

Wygląda na to, że nowy trend, w którym influencerzy wchodzą w szeroki świat finansów dopiero nabiera tempa i stanie się on coraz popularniejszy wśród młodych ludzi.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here