Naga MarketsW środę dolar jest mocniejszy na szerokim rynku, chociaż zmiany nie są znaczne. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Globalna tendencja idzie w stronę zaskoczeń “na plus”, co widać chociażby po naszym regionie (Węgry, Czechy)
  • Lepsze perspektywy dla europejskiej gospodarki. Słabo wypadają dzisiaj waluty Antypodów
  • Na dziennym układzie EUR/USD zaczyna dominować podaż

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro i dolara (EUR/USD) – opóźniona reakcja?

W środę dolar jest mocniejszy na szerokim rynku, chociaż zmiany nie są znaczne. Można to tłumaczyć pozycjonowaniem się inwestorów przed publikacją danych nt. inflacji CPI w USA za kwiecień, którą poznamy o godz. 14:30. Globalna tendencja idzie w stronę zaskoczeń “na plus”, co widać chociażby po naszym regionie (Węgry, Czechy), stąd też inwestorzy mogą mieć kolejny “dylemat” w kwestii szukania odpowiedzi na pytanie, a co na to FED?

Czy kolejny raz powtórzy, że należy to zignorować, gdyż jest to tendencja przejściowa? Z drugiej strony rynek FX reaguje z pewnym opóźnieniem na to, co już wcześniej zrobiła Wall Street, czy też pokazały rentowności amerykańskich obligacji. Tymczasem dzisiaj obserwujemy tam stabilizację – powiedział analityk BOŚ.

Słabo wypadają dzisiaj waluty Antypodów. W przypadku dolara australijskiego wpływ na to mają informacje z agencji S&P, która utrzymała negatywną perspektywę ratingu dla Australii, co nasila ryzyko utraty prestiżowej oceny AAA. Poza tym warto odnotować wypowiedzi jednego z członków ECB (Klaus Knot), który zwrócił uwagę na lepsze perspektywy dla europejskiej gospodarki, ale jak zaznaczył nie zmieni to podejścia banku centralnego.

Uwagę przykuwają też plany wprowadzenia pandemicznych ograniczeń na Tajwanie, który jest jednym z globalnych producentów półprzewodników, z którymi już są duże problemy logistyczne w ostatnich tygodniach. W temacie danych makro zwróćmy uwagę na lepsze dane z Wielkiej Brytanii (PKB w I kwartale i marcowa produkcja przemysłowa), oraz festiwal danych CPI w Europie – dodał.

Na dziennym układzie EURUSD zaczyna dominować podaż, po tym jak wczoraj rynek wyrysował spadkową świecę doji po wcześniejszym ustanowieniu…. nowego szczytu przy 1,2180.

Można odnieść wrażenie, że dolar zaczyna reagować z opóźnieniem na to, co wcześniej już pokazała Wall Street, oraz rentowności obligacji. Wiele będzie teraz zależeć od interpretacji danych nt. inflacji CPI w USA o godz. 14:30. Teoretycznie może ona dać dodatkowe paliwo do umocnienia dolara – podsumował.

invest

Zobacz również inne audycje:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik | ceny kryptowalut | pgnig cena akcji | usd notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here