Naga MarketsWzrost inflacji konsumenckiej w USA do najwyższego poziomu od 2008 r., tj. od 13 lat przyczynił się do zauważalnego umocnienia dolara amerykańskiego w trakcie wtorkowej sesji. Mimo, że w środę do południa dolar pozostawał jedną z najsłabszych walut grupy G8, to ekonomiści ING prognozują, że amerykańska waluta powróci jeszcze do wzrostów. Uważają oni, że tak znaczny wzrost cen konsumpcyjnych stawa pod znakiem zapytania jego przejściowych charakter i w konsekwencji może doprowadzić do jeszcze bardziej jastrzębiej zmiany retoryki amerykańskiej Rezerwy Federalnej.

Powell wypowie się nt. inflacji 

Wysoki odczyt wskaźnika inflacji konsumenckiej (CPI) za czerwiec sprawia, że uwaga inwestorów skupia się obecnie na zeznaniach prezesa amerykańskiej Rezerwy Federalnej, który wypowie się dziś przez Kongresem na temat rosnącej presji cenowej i możliwego zacieśnienia polityki pieniężnej.Wzrost inflacji najwyższy od 13 lat postawił bowiem pod znakiem zapytania obecne dość ostrożne wytyczne FOMC dot. zacieśniania polityki pieniężnej.

– W obliczu czerwcowego wskaźnika CPI, który osiągnął najwyższy poziom od 2008 r., przy znakach zapytania co do jego przejściowego charakteru i naszym przekonaniu, że CPI pozostanie powyżej 4% do pierwszego kwartału 2022, uwaga skupia się na dzisiejszych zeznaniach Fed Powella, które mogą przynieść wskazówki co do zbliżającego się taperingu (który powinien nastąpić najpóźniej do sierpniowej konferencji w Jackson Hole) – wskazują ekonomiści ING dodając, iż oczekują, że Fed rozpocznie ograniczanie QE jeszcze w tym roku, a cykl podwyżek rozpocznie się w  drugim półroczu 2022.

Fakt ten sprawia, iż prognozują oni, że spadek wartości dolara względem nisko rentownych walut G10 (gdzie banki centralne powinny pozostać ostrożne zarówno w tym, jak i przyszłym roku) powinien być raczej ograniczony.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że silny czerwcowy odczyt CPI z USA przyczynił się do spadku kursu euro poniżej poziomu 1,1800, w efekcie czego doszło do precyzyjnego przetestowania linii tendencji wzrostowej, o której na łamach Comparic.pl pisałem w ostatnim czasie już wielokrotnie.

EURUSD Daily

Ekonomiści ING wskazują, że podczas gdy wysoka presja inflacyjna powinna zmusić Fed do wcześniejszej normalizacji polityki monetarnej, EBC powinien pozostać ostrożny, ograniczając tym samym potencjał wzrostowy na notowaniach EUR/USD.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig | notowania wirtualna polska | mercator akcje | pgnig akcje kurs | wykres kursu bitcoina | pgnig kurs | akcje comarch | famur kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWieloryb przetransferował bitcoiny nieruszane od 9 lat. Wartość tych BTC to teraz 26 mln USD
Następny artykułRopa spadła, ale tylko na chwilę. Reakcja na porozumienie OPEC+
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here