Naga MarketsFlaga Wielkiej Brytanii UKJedną z najważniejszych informacji makroekonomicznych środowego przedpołudnia była niewątpliwie publikacja wrześniowego raportu z brytyjskiego rynku pracy. Co prawda dane dot. średnich wynagrodzeń pozytywnie zaskoczyły, to jednak pozostałe składowe raportu okazały się znacznie gorsze od oczekiwań.


Jak wynika z raportu Office of National Statistics (ONS), dynamika średnich zarobków tygodniowych plasowała się we wrześniu na poziomie 3,2%. Niestety, znacznie gorsze dane dot. zmiany zatrudnienia i ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych sprawiły, że pomimo prognoz zakładających utrzymanie stopy bezrobocia na dotychczasowym poziomie (4,0%), ta ostatecznie wzrosła do 4,1%.

  • Stopa bezrobocia: 4,1%, prognoza 4,0%, poprzednio 4,0%
  • Dynamika średnich zarobków tygodniowych bez bonusów: 3,2%, prognoza 3,1%, poprzednio 3,1%
  • Dynamika średnich zarobków tygodniowych z uwzględnieniem premii: 3,0%, prognoza 3,0%, poprzednio 2,8% (po wzrostowej rewizji z 2,7%)

Jak wspomniałem już powyżej, zdecydowanie gorsze okazały się natomiast dane dotyczące ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W tym wypadku odczyt na poziomie 20,2 tys. okazał się znacznie gorszy od prognozowanego (4,3 tys). Ponadto, negatywny wydźwięk tej publikacji zwiększała ujemna rewizja poprzedniego odczytu z 18,5 tys. do 23,2 tys.

Stopa bezrobocia w UK. Źródło: ONS
Stopa bezrobocia w UK. Źródło: ONS

W raporcie ONS przeczytać możemy natomiast, że pomimo wzrostu stopy bezrobocia do 4,1%, nadal utrzymuje się ona na niższym poziomie niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (4,3%). Podobny sentyment wskazuje także wskaźnik bierności zawodowej, który dzięki odczytowi na poziomie 21,2% nadal pozostaje niższy niż przed rokiem (21,6%).

Jak reagował rynek?

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że już od wczoraj a dokładnie od momentu kiedy rynek odrzucił techniczny poziom wsparcia w okolicy 1.2840, kurs porusza się na północ. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania poziomu 1.2955.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: EUR pozostaje największym przegranym na starcie tygodnia
Następny artykułPetro zamienisz na dowolną kryptowalutę?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here